تولید تجهیزات ویژه مصاحبه تلویزیونی از راه دور در عصر کرونا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا باعث شده تا اعزام گروه‌های تلویزیونی برای انجام مصاحبه به دیگر شهرها و کشورها ناممکن شود، تولید تجهیزات تلویزیونی ویژه به منظور تسهیل مصاحبه از راه دور ضروری به نظر می‌رسد.

تجهیزات یادشده توسط گروهی به سرپرستی ایرا روزنویگ تهیه کننده و کارگردان مشهور تلویزیونی در لس‌آنجلس تولید شده و متشکل از یک دوربین ویدئویی با دقت ۶K، یک سیستم تأمین نور ال ای دی سه تایی با ارتفاع ۹۰ سانتیمتر، دو میکروفون شات گان و لاوالیرو یک صفحه پرتوافکن است که فیلمبرداری از طریق آن صورت می‌گیرد. از این صفحه می‌توان برای تنظیم متن یا لایه‌های بصری اضافی بر روی تصویر نهایی استفاده کرد.

تجهیزات یادشده دارای ابزاری برای اتصال ویدئویی و صوتی به اینترنت نیز هست و بدین منظور می‌تواند از کابل یا شبکه‌های وای فای استفاده کند. تنظیم دوربین و صدا برای انجام مصاحبه از طریق این تجهیزات از راه دور نیز ممکن است و لذا نیازی به حضور عوامل به صورت فیزیکی در کنار ابزار مذکور نیست.

فرد مصاحبه شونده از طریق اینترنت با اپراتور دستگاه در ارتباط خواهد بود و بعد از پایان مصاحبه فایل نهایی با دقت ۶K قابل ارسال با استفاده از اینترنت یا به شیوه‌های دیگر خواهد بود. هزینه کرایه این سیستم ۵۰۰۰ دلار و هزینه خرید کامل آن ۵۵ هزار دلار خواهد بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

لاوصولی ۳۳ میلیارد تومان از مطالبات شرکت ارتباطات زیرساخت
الزام اپراتورها به اطلاع‌رسانی قبل از قطع تلفن ثابت
رویکرد غیرسازنده فیس‌بوک در زمینه همکاری با رسانه‌های استرالیا
هیچ منعی برای توسعه ارتباطات بین‌الملل وجود ندارد