تولید تراشه های ۵ نانومتری برای رفع نیاز بازار مخابراتی نسل پنجم


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ونچربیت، تقاضا برای خرید سخت افزارهای سازگار با شبکه‌های نسل پنجم به علت برنامه ریزی برای راه اندازی چنین شبکه‌هایی افزایش یافته و از همین رو شرکت‌هایی مانند تی اس ام سی فرایند برنامه ریزی برای تولید تراشه‌های ۵ نانومتری خود را سرعت بخشیده اند.

انتظار می‌رود تولید انبوه این تراشه‌ها توسط تی اس ام سی در نیمه اول سال ۲۰۲۰ آغاز شود. تی اس ام سی تولید تراشه‌های ۷ نانومتری را هم از اواخر سال گذشته میلادی آغاز کرده بود تا مشتریانی مانند اپل و هواوی بتوانند نیازهای خود را برطرف کنند. پیش بینی می‌شود اپل و هواوی باز هم مشتریان تراشه‌های جدید ساخت شرکت تایوانی تی اس ام سی باشند.

البته این تحول به معنای کنار گذاشته شدن تولید تراشه‌های ۷ نانومتری نیست و این تراشه‌ها هم در کنار تراشه‌های ۵ نانومتری در بازار محصولات و خدمات نسل پنجم مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

از جمله شرکت‌های رقیب تی اس ام سی که در زمینه تولید تراشه‌های نسل پنجم با این شرکت تایوانی رقابت می‌کنند، می‌توان به ای ام دی، اینتل و سامسونگ اشاره کرد.

اپل قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۹ از تراشه‌های ۷ نانومتری در آیفون‌ها و آی پدهای خود استفاده کند و از سال ۲۰۲۰ به تراشه‌های ۵ نانومتری مهاجرت کند. اپل در نهایت در سال ۲۰۲۲ به تراشه‌های ۳ نانومتری مهاجرت می‌کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ
قدردانی مدیرعامل مخابرات از خانواده بزرگ مخابرات کشور