تولید تراشه پیشرفته برای ربات ها و خودروهای خودران


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زددی نت، ان ویدیا همچنین یک نرم افزار جدید سازگار با این تراشه عرضه کرده که ای جی ایکس اورین نام دارد و مدیریت ربات ها و خودروهای خودران مجهز به تراشه اورین را تسهیل می کند.

اورین دو سال پس از عرضه یک تراشه دیگر ان ویدیا به نام خاویر به بازار می آید که آن هم برای استفاده در خودروهای خودران و ربات ها طراحی شده بود. در واقع اورین نسخه پیشرفته خاویر محسوب می شود.

اورین مجهز به ۱۷ میلیارد ترانزیستور بوده و سرعت آن هفت برابر سریع تر از خاویر است. اورین هوش مصنوعی بالایی نیز دارد و می تواند ۲۰۰ تریلیون محاسبه را در یک ثانیه انجام دهد. ان ویدیا برای طراحی این دو تراشه میلیاردها دلار در حوزه تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرده و چهار سال برای این کار وقت صرف کرده است.  

این شرکت مدعی است استفاده از تراشه یادشده در خودروهای خودران باعث تولید پلاتفورم هایی می شود که اتومبیل ها را به طور کامل خودران کرده و دخالت انسان در این زمینه را غیرضروری می سازند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟