تولید دست رباتیکی که بازی ویدئویی انجام می‌دهد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، این دست رباتیک که در دانشگاه مریلند تولید شده توانسته اولین مرحله از بازی ویدئویی مشهور سوپرماریو را در عرض تنها ۹۰ ثانیه به اتمام برساند.

تولید دست‌های رباتیک مکانیکی از پیچیدگی‌های خاص خود برخوردار بوده و دقت آنها نیز معمولاً زیاد نیست. اما دست رباتیک جدید که با کم و زیاد کردن فشار هوا کار می‌کند، با چاپگر سه بعدی قابل تهیه و تولید بوده و هر یک از انگشتان آن به طور مستقل برای کنترل بخشی از دسته کنترل کنسول بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دست‌های رباتیک الکترونیک معمولی معمولاً به گونه‌ای ساخته می‌شوند که یک مسیر انتقال نیرو برای هر انگشت در نظر گرفته می‌شود و در نتیجه این ابزار معمولاً سنگین، حجیم، پرمصرف و غیرمنعطف هستند. اما برای هر انگشت دست جدید یک پمپ هوای مستقل در نظر گرفته شده و سه ترانزیستور سیال کار انتقال نیرو و کم و زیاد کردن فشار هوا را بر عهده دارند.

این دست رباتیک در آینده می‌تواند کاربردهای گسترده‌تری پیدا کرده و برای انجام عمل‌های جراحی، هدایت دستگاه‌های توانبخشی، تولید پروتزهای شخصی سازی شده و غیره به کار رود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

روسیه گوگل را دوباره جریمه کرد
قطع فیبردریایی بین الملل و ایجاد اختلال در اینترنت
ستاد ملی توسعه هوش مصنوعی راه‌اندازی می‌شود
سیاست جدید توئیتر دردسر ساز شد