تویوتا پلتفرم نرم افزاری خودروی خود را راه اندازی می‌کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این پلتفرم که سیستم عامل آرنه نام دارد، رقابت تویوتا با دیگر شرکت‌های سازنده خودروهای برقی و خودران مانند تسلا و فولکس واگن را تسهیل می‌کند. این شرکت‌ها نیز پلتفرم‌های نرم افزاری طراحی کرده‌اند که تنها بر روی تولیدات خود آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باید توجه داشت که وسایل نقلیه الکتریکی بسیار متفاوت از وسایل نقلیه مجهز به موتور احتراقی سنتی عمل می‌کنند و بسیار پیچیده‌تر هستند. این نرم افزار به وسیله نقلیه کمک می‌کند تا از طریق به روز رسانی‌های ضروری به روز بماند و محاسبات دقیق آن باعث می‌شود همه قطعات خودرو به طور پیوسته و درست کار کنند.

طراحی و عرضه چنین نرم افزاری آسان نیست و بسیاری از خودروسازان سنتی با آن مشکل داشته‌اند. فولکس واگن مشکلات عمده‌ای با پلتفرم طراحی شده خود داشت و در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ تولید برخی از خودروهای مبتنی بر آن را متوقف کرد. اما این شرکت اخیراً هیچ مشکل گسترده‌ای را در مورد این پلتفرم مطرح نکرده است.

تویوتا همچنین قصد دارد این نرم‌افزار را به شرکت‌های وابسته خود گسترش دهد و حتی ممکن است آن را در اختیار سایر توسعه‌دهندگان قرار دهد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حمله سایبری به سیستمهای فناوری اطلاعات فولاد کشور دفع شد
دومین پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر «ذوالجناح» انجام شد
تبدیل وضعیت دو پژوهشکده پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی
رضایت ۷۴ درصدی مردم از اپلیکیشن‌های سلامت