تیم‌های برتر در حل چالش‌های هوش مصنوعی همراه اول معرفی شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، رویداد نهایی ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) که با حمایت مرکز تحقیق و توسعه همراه اول اجرایی شده، برگزار شد.

نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور با دو عنوان چالش‌ هوش مصنوعی «پیش بینی ترافیک اینترنت مصرفی مشترکان همراه اول» و همچنین «جستجوی کلمات کلیدی در مکالمات مرکز تماس همراه اول» در این رویداد شرکت و از آن حمایت کرده است.

در چالش پیش بینی ترافیک اینترنت مصرفی مشترکان همراه اول که شامل یک مرحله آزمایشی و سپس دو مرحله اصلی بود، ۸۳ تیم متخصص به رقابت پرداختند.

در این چالش، تیم ها با استفاده از داده های گمنام شده برخی کاربران منتخب در روزهای گذشته، به پیش بینی ترافیک اینترنت مصرفی آنها در آینده پرداختند.

از بین شرکت کنندگان، ۳ تیم برتر بر اساس نتایج پیش بینی اینترنت مصرفی و همچنین ارزیابی کمیته فنی، به مرحله نهایی راه یافتند و در رویداد اختتامیه به ارائه فعالیت های خود پرداختند.

از طرف دیگر در چالش جست و جوی کلمات کلیدی در مکالمات مرکز تماس همراه اول نیز ۵۲ تیم متخصص شرکت کردند که از بین آنها یک تیم موفق به صعود به مرحله نهایی شد.

در این چالش، تیم ها به طراحی و پیاده سازی مدل های هوش مصنوعی که بتواند کلمات کلیدی مانند «بسته» و «اینترنت» را در مکالمات بین مشترکان و مرکز تماس بیابد، پرداختند.

مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) مجموعه ای از مسابقات مرتبط با حوزه هوش مصنوعی است که از سال ۱۳۹۱ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود. رویداد نهایی این دوره در روزهای ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ به صورت حضوری در ساختمان ابوریحان برگزار شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است