ثبت‌نام مسابقه ملی «مهارت» برای رویداد جهانی شانگهای آغاز شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، نوزدهمین دوره مسابقات جهانی مهارت (World Skills) سال ۲۰۲۱ در شانگهای چین برگزار می شود.

مسابقات انتخابی برای راهیابی افراد در این رویداد جهانی، توسط سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار می شود.

همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور جهت برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات جهانی مهارت (World Skills) ۲۰۲۱ شانگهای چین، پیرو تفاهم‌نامه‌ای صورت می‌گیرد که پیش از این میان دو طرف منعقد شده بود.

هدف از برگزاری مسابقات جهانی «مهارت»، تبادل تجربیات نظام‌های آموزش فنی وحرفه ای از طریق مسابقات، ارتقای مهارت جوانان و نیروی کار، اشاعه اطلاعات در زمینه استانداردهای ملی مهارت، تشویق جوانان برای آموزش های متناسب با شغل، ایجاد تسهیلات در ارتباطات و  ترغیب در امر تبادل اطلاعات و تجارب میان جوانان متخصص در سراسر دنیا است.

در این مسابقات که امسال با شعار «مهارت قدرت است» به میزبانی کشور چین برگزار می‌شود، نمایندگان کشور ایران در ۶ رشته با سایر کشورها به رقابت می‌پردازند. این رویداد در حالی برگزار خواهد شد که امسال دو رشته امنیت سایبری و رایانش ابری نیز به سایر رشته‌های موجود در این مسابقه افزوده شده‌اند.

مسابقات یاد شده ابتدا در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی برگزار می‌شود و در مرحله ملی از استان‌ها در هر رشته یک نفر در صورت کسب حد نصاب می تواند وارد مرحله نهایی شود.

مهلت ثبت‌نام مسابقات ملی مهارت انتخابی مسابقات جهانی (World Skills) ۲۰۲۱ تا بیستم شهریورماه ۱۳۹۹ است.

جزئیات نحوه ثبت نام در سایت سازمان فناوری اطلاعات ایران آمده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند
نصب دوربین در ون های آمازون رانندگان را ترساند
هدیه همراه اول به مناسبت ماه مبارک رمضان
تاثیرات متقابل امنیت فضای مجازی و بلاکچین بررسی شد