ثبت حق امتیاز ماژول دوربینی که از موبایل جدا می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، ویوو اخیراً حق امتیاز اختراع جدیدی در سازمان WIPO را ثبت کرده است. این حق امتیاز مربوط به طرح نوآورانه یک موبایل با ماژول دوربین سلفی زیر نمایشگر با قابلیت جدا شدن است.

این تولید کننده چینی موبایل در حق امتیاز مذکور درباره یک ماژول دوربین سلفی توضیح داده است که می‌توان آن را از بدنه دستگاه جدا کرد. دوربین جدا شدنی مذکور در قسمت بالای موبایل قرار می‌گیرد و بدون برجستگی با بدن آن یکپارچه می‌شود.

ثبت حق امتیاز ماژول دوربینی که از موبایل جدا می شود

فناوری دوربین زیر نمایشگر هم اکنون به طور واقعی ارائه شده است. بنابراین طراحی این ماژول هرچند نوآورانه اما خارق العاده نیست.

در این حق امتیاز جزئیاتی درباره مکانیسم جدا شدن ماژول وجود دارد. علاوه بر آن در اسناد موجود به دو فرایند اشاره شده که اجازه می‌دهد ماژول به سمت بیرون بچرخد و در نتیجه از لنز متصل شده به نمایشگر مستقل شود. به بیان ساده‌تر ماژول مذکور به عنوان یک دوربین پاپ آپ عمل می‌کند.

هرچند طراحی ماژول بسیار جالب است اما کارآمدی چندان مشخص نیست.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حملات دی او اس نتیجه بخش تر و قدرتمندانه‌تر شده‌اند
دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد