ثبت ۳۰ میلیون دقیقه مکالمه در اربعین ۹۷/ ترافیک ارتباطی عادی شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل رادکانی رئیس کمیته تامین ارتباطات مناسبت های ملی و مذهبی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه از تاریخ ۲۳ مهر ماه تا ۱۲ آبان، ۳۰ میلیون دقیقه مکالمه بین دو کشور ایران و عراق انجام شده است، گفت: از این تعداد ۷۰درصد مکالمه ها از ایران به عراق و ۳۰ درصد از عراق به ایران بود.

وی با بیان اینکه مراسم پیاده روی اربعین امسال با کمترین اختلال ارتباطی مواجه بود، گفت: ۳۰ میلیون دقیقه مکالمه بین عراق و ایران طی ۱۹ روز انجام شده است.

رادکانی با تاکید بر اینکه امسال کیفیت مکالمه ها نسبت به سال گذشته ارتقا یافته است، اضافه کرد: به رغم وجود شرایط جوی نامساعد در نقاط مرزی کشور، شاهد کمترین اختلال در ارتباطات بودیم و قطعی ارتباط در این مدت وجود نداشت.

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه روز اربعین بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار دقیقه مکالمه انجام شد، خاطرنشان کرد: بیشترین تماس ها روز ۷ آبان، یک روز قبل از مراسم پیاده روی اربعین حسینی انجام شد که حدود سه میلیون دقیقه مکالمه بود.

رئیس کمیته تامین ارتباطات مناسبت های ملی و مذهبی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به همکاری خوب اپراتورهای داخلی و عراقی در ایام اربعین، افزود: در  این ایام اپراتورها همکاری خوبی با ما داشتند و  در حال حاضر نیز ترافیک مکالمات بین دوکشور، به حالت عادی بازگشته است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

هواوی تا سال ۲۰۲۰ برترین سازنده گوشی هوشمند جهان می شود
ارزش افزوده فناوری اطلاعات و ارتباطات ۲۱۲ هزار میلیارد اعلام شد
۴۰ هزار سیم‌کارت ارسال کننده پیامک تبلیغاتی قطع شد
شبکه اینترنت «۵جی» عامل احتمالی مرگ پرندگان در هلند