جاسوس افزار صهیونیستی مقامات انگلیسی را گرفتار کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، گروه «سیتیزن لب» مقامات انگلیس هشدار داده بود دستگاه‌های الکترونیکی آنها که به شبکه دولت متصل است، از جمله چند دستگاه دفتر نخست وزیر و وزارت امورخارجه، به جاسوس افزار رژیم صهیونیستی آلوده شده است.

بر اساس پست وبلاگی سیتی زن لب، این جاسوس افزار که پگاسوس نام دارد توسط شرکت NSO ساخته شده است. در بخشی از این پست آمده است: ما تایید می‌کنیم که در ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی چندبار درباره موارد مشکوک ابتلا به جاسوس افزار پگاسوس را به مقامات انگلیس هشدار داده بودیم.

سخنگوی NSO اعلام کرد این اتهامات اشتباه هستند و به دلایل فنی و قراردادی ربطی به محصولات این شرکت ندارند. از سوی دیگر سخنگوی دولت انگلیس نیز اعلام کرد ما به طور معمول درباره موضوعات امنیتی اظهار نظر نمی‌کنیم.

سیتیزن لب معتقد است هدف گرفتن دفتر نخست وزیری با جاسوس افزار پگاسوس توسط مشتریان NSO در امارات متحده عربی انجام شده است. از سوی دیگر هک وزارت امور خارجه این کشور از سوی کشور دیگر از جمله قبرس، اردن و هند انجام شده است.

با استفاده از پگاسوس می‌توان به آیفون نفوذ کرد. جاسوس افزار مذکور به مشتریانش اجازه دسترسی به حافظه موبایل را می‌دهد یا آنها را به دستگاه‌های ضبط صوت تبدیل می‌کند.

سیتیزن لب با رصد ترافیک اینترنت و دیگر سیگنال‌های دیجیتالی سرورهای جاسوسی شواهدی یافت که نشان می‌داد دستگاه‌های انگلیسی به خطر افتاده‌اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد