جایزه ۳۰ هزار دلاری برای کشف باگ در «کرومیوم ادج»


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، مایکروسافت به تازگی یک برنامه جدید کشف باگ در مرورگر «کرومیوم ادج»( Chromium Edge ) اعلام کرده است. اکنون به نظر می رسد مایکروسافت حتی قبل از عرضه این مرورگر اهمیت ویژه ای به بخش امنیتی آن می دهد. 

  برنامه  باگ یابی مایکروسافت  از کارشناسان امنیت سایبری در سراسر جهان دعوت می کند تا  شکاف های امنیتی موجود در این مرورگر را کشف کنند. برای این برنامه جایزه نقدی از هزار تا ۳۰ هزار دلار (با توجه به شدت و تاثیرگذاری باگ کشف شده) در نظرگرفته شده است.

 این برنامه به دنبال شکاف هایی است که فقط در «کرومیوم ادج» وجود دارند و مرورگرهای دیگر را دربرنمی گیرد.

مایکروسافت از کارشناسان خواسته تا ویژگی های نوین و مختص این مرورگر جدید را بررسی کنند. این ویژگی ها عبارتند از  Internet Explorer Mode، Play Ready DRM، ورود به حساب کاربریMicrtosoft Account یا Azure Active Direcory و Application Guard.

هرگونه گزارش درباره دستکاری بین هزار تا ۶ هزار دلارو کدهای اجرایی از راه دور بین هزار تا ۱۰ هزار دلار  جایزه دارد.

 جایزه ۳۰ هزار دلاری نیز به کشف ترکیبی از شکاف Elevation of Privilege و Windows Defender Application Guard  تعلق می گیرد.

به هرحال «کرومیوم ادج» نسبت به نسخه اولیه«ادج» سریع تر و کارآمدتر است و از طیف وسیعی افزونه ها پشتیبانی می کند. 


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تکمیل زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات تا پایان دولت
اجرای طرحی برای آرشیو کردن بخش زیادی از اینترنت
دانش فنی کافی برای تولید صنایع مخابراتی در کشور وجود دارد
نقشه راه هوافضا در «جهش تولید» تدوین می شود