جزئیات مشوق های آموزش مهارتی فناوری اطلاعات به سربازان وظیفه


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

وحید یزدانیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به انعقاد تفاهمنامه میان دانشکده علمی کاربردی مخابرات با ستاد کل نیروهای مسلح در راستای ایجاد مشوق های مهارت آموزی در حوزه فناوری اطلاعات برای سربازان نظام وظیفه، گفت: حدود ۲ هفته پیش چارچوب این تفاهمنامه با قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح به امضا رسید و در زمینه نقشه اجرایی این تفاهمنامه به توافق رسیدیم.

وی ادامه داد: در گام نخست باید دانشکده مخابرات نسبت به تربیت مربی از بین کادر نیروهای مسلح اقدام کرده تا این مربیان بتوانند در مجموعه نیروهای مسلح به سربازها آموزش دهند.

رئیس دانشکده مخابرات گفت: در این زمینه قرار است ظرف حداکثر یک ماه آینده آزمونی برای تعیین صلاحیت مربیان نیروهای مسلح برگزار شد تا افرادی که حائز شرایط مربیگری هستند برای آموزش مربیگری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شناسایی شوند.

یزدانیان استخراج نیازهای آتی بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش مهارتی سربازان را از دیگر گام های این تفاهمنامه برشمرد و گفت: باید برای دو سال آینده سربازان که از خدمت، فارغ می شوند برنامه ریزی کنیم؛ آموزش های امروز آن طور که باید کارساز نیست، چرا که سربازان زمانی که از خدمت سربازی خارج می شوند با داشتن مهارت می توانند جذب بازار کار شوند.

وی موضوع معافیت از خدمت را از دیگر موضوعات این تفاهمنامه عنوان کرد و افزود: در این بسته مشوقی هم در زمینه آموزش های فناوری اطلاعات و ارتباطات و هم آموزش ها و مهارت هایی که سربازان کسب می کنند، شرایطی در نظر گرفته شده است که بخشی از آن به تصویب رسیده و بخشی نیز باید به تصویب فرماندهی کل قوا و مسئولان ارشد ستاد کل نیروهای مسلح برسد.

رئیس دانشکده مخابرات تاکید کرد: مطابق با بخشی از مزایای این بسته مشوقی، اگر فردی مهارت مربوط به فناوری اطلاعات داشته باشد می تواند به عنوان خدمت از حدود دو تا ۶ ماه برای وی محسوب شود و مزیت دیگر این مهارت آموزی نیز این است که فرد ماهر می تواند استان محل خدمت سربازی اش و نیز واحد گذراندن خدمت سربازی اش را خودش انتخاب کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

هوشمند شدن روند بلوکه کردن حساب‌های متخلف در توئیتر
هدایای ایرانسل به مناسبت «روز پدر» اعلام شد
فعالیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار سایت با هویت ایرانی
قانون جدید استرالیا برای فیس بوک و گوگل تصویب شد