جزئیات نشست «زارع پور » با استاندار خراسان جنوبی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با اشاره به جزئیات دیدارش با استاندار خراسان جنوبی نوشت: در دیدار امروز با استاندار خراسان جنوبی درباره مسائل مختلف به ویژه ارتباطات در استان همفکری کردیم. خراسان جنوبی از استان‌هایی است که به ویژه به دلیل همجواری با کشور افغانستان ظرفیت‌های متعدد و متنوعی برای توسعه دارد.

وی با بیان اینکه مردم فرهیخته این استان در شهرها و روستاها در استفاده از فناوری ارتباطات و اطلاعات جز استان‌های برتر هستند، گفت: خاطرم هست که در بحث برگزاری دادگاه‌ها به صورت آنلاین، خراسان جنوبی یکی از استان‌های پیشتاز بود و حتی اولین شعبه دادگاه تمام الکترونیکی و بدون کاغذ در این استان راه اندازی شد.

وزیر ارتباطات، یکی از موضوعات مورد بحث در این جلسه را توسعه ارتباطات روستایی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر حدود ۲۰۰ روستای این استان فاقد ارتباط هستند که از این میان ۴۰ روستا انشاءلله تا پایان امسال متصل می‌شوند و مابقی هم طبق برنامه‌ریزی و در صورت تأمین اعتبارات مورد نیاز تا پایان ۱۴۰۱ به شبکه ارتباطات پایدار و پرسرعت خواهند پیوست.

زارع پور ادامه داد: برای تقویت زیرساخت‌های ارتباطی در شهرهای استان خراسان جنوبی هم هماهنگی با دستگاه‌های استان مثل شهرداری‌ها برای تسهیل نصب دکل و اجرای شبکه فیبر نوری الزامی است که قرار شد با پیگیری استانداری موانع پیش رو برداشته شود.

وی تاکید کرد: همسایه شرقی هم به دلیل قرابت‌های فرهنگی مایل به استفاده از ظرفیت‌های فناوری ایران است و این فرصت ارزشمندی برای صادرات خدمات و محصولات فناوری پایه کشورمان از مسیر استان‌های شرقی کشور و به ویژه استان خراسان جنوبی است و باید برای آن برنامه داشته باشیم.

وزیر ارتباطات افزود: درباره همه این موضوعات با استاندار خراسان جنوبی همفکری کردیم و اجرای تصمیمات را به امید خدا به صورت مشترک پیگیری می‌کنیم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

پرچمدار موتورلا با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسیلی!
جزئیات سند راهبردی اتحادیه اروپا برای «اینترنت بهتر کودکان»
جهان در سال ۲۰۲۲ بر مدار کدام فناوری ها می چرخد
گوگل تست هفتگی کرونا را برای حضور در ادارات خود اجباری کرد