جشنواره ایده تا محصول در صنعت ارتباطات برگزار می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه ارتباطات می‌توانند برای طرح‌های خلاقانه خود، از سرمایه‌گذاری ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی برخوردار شوند.

بر اساس جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات با هدف حمایت همه‌جانبه از شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های خلاق و فعالان این صنعت با حمایت ستاد فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی برگزار می‌شود.

این جشنواره، همزمان با سی‌امین کنفرانس بین‌المللی مهندسی برق و با مشارکت شرکت‌های بزرگ فناور طرف تقاضای فناوری در ۴ حوزه سرویس‌های پایه و خدمات کاربردی، زیرساخت اطلاعاتی، ارتباطات رادیویی و ارتباطات نوری برگزار می‌شود.

در این جشنواره، شرکت‌های دانش‌بنیان، فناوری‌های نوآورانه خود که مرتبط با صنعت ارتباطات توسعه یافته باشد را با در نظر گرفتن وجود متقاضی آن فناوری در بازار، ارائه می‌دهند وتا نیمی از سرمایه‌گذاری لازم برای تجاری‌سازی آن فناوری توسط یک اپراتور همراه انجام می‌شود.

بسته به نوع فناوری و کاربردهای آن، احتمال سرمایه‌گذاری ۱۰۰ درصدی هم وجود دارد اما در این مدل، هدف آن است که صندوقی شکل گیرد تا شرکت‌های فناوری هم در توسعه فناوری‌ها سهیم شوند.

با مشارکت فعالانه شرکت‌های فناوری در این صندوق، بخش قابل‌توجهی از نیازهای مربوط به تحقیق و توسعه آنها مرتفع می‌شود.

ازجمله مزیت‌های این طرح می‌توان به حمایت‌های مادی شامل بهره‌مندی ایده‌ها و طرح‌های برگزیده از تسهیلات صندوق اعتباری تا سقف ۲۰ میلیارد تومان و حمایت‌های معنوی شامل امکان همکاری با بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعت ارتباطات، تضمین خرید، راهبری صنعتی و تخصصی و… اشاره کرد.

مهلت ثبت‌نام و ارسال ایده‌ها و طرح‌ها، تا ۳۱ خردادماه ۱۴۰۱ تعیین شده است.

علاقمندان و فعالان این حوزه می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر، به صفحه سایت ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال مراجعه کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند