جلسه شورای عالی فضای مجازی امروز برگزار می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور اعضای حقیقی و حقوقی ساعت ۱۶ امروز سه شنبه ۲۴ خردادماه با دستور کار بررسی «سند راهبردی جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی در افق ۱۴۱۰» برگزار می‌شود.

این سند حاصل مطالعه اسناد راهبردی و چشم انداز سایر کشورها در حوزه فضای مجازی و تحلیل وضع موجود و مطلوب، تحلیل اسناد بالادستی همچون قانون اساسی، سند چشم انداز و احکام مقام معظم رهبری و همچنین بهره مندی از نقطه نظرات مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی کشور، دستگاه‌های دولتی، حکومتی و سازمان‌های مرتبط است که بخش اول و دوم آن در جلسه ۷۱ شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسیده است.

دو بخش اول این سند مربوط به ارزش‌ها و چشم انداز فضای مجازی در افق ۱۴۱۰ می‌شود و بخش سوم این سند نیز به اهداف و اقدامات کلان اختصاص دارد که قرار است امروز در جلسه شورای عالی فضای مجازی ارائه و تصویب شود.

بررسی اولیه این بخش از سند در جلسه ۸۱ شورای عالی فضای مجازی کشور به شورای معین مرکز ملی فضای مجازی ارجاع شده بود.

بخش اقدامات کلان در سند راهبردی ۱۰ ساله فضای مجازی جمهوری اسلامی ایران، شامل توسعه اقتصاد دیجیتال، طراحی و استقرار نظام علم، فناوری و نوآوری فضای مجازی و دیپلماسی سایبری می‌شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است