جلسه کمیسیون طرح حمایت از کاربران فضای مجازی فردا تشکیل می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

لطف الله سیاهکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تعویق به وجود آمده در برگزاری جلسات کمیسیون مشترک بررسی طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» که به دلیل ابتلای شماری از نمایندگان به ویروس کرونا اتفاق افتاد، گفت: در جلسه ۵ بهمن ماه مقرر شد که بررسی کلیات این طرح با نام جدید «نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی» در جلسه آینده کمیسیون به رأی گذاشته شود اما به دلیل ابتلای نمایندگان به کرونا، این جلسه هفته گذشته به تعویق افتاد و برگزار نشد.

وی ادامه داد: با بهبود حال برخی از نمایندگان عضو این کمیسیون، قرار است جلسه کمیسیون مشترک فردا دوشنبه ۱۸ بهمن ماه ساعت ۱۰:۳۰ صبح برگزار شود.

سیاهکلی تاکید کرد: در این جلسه با توجه به اینکه طرح «نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی» توسط مرکز پژوهش‌های مجلس آماده شده و در اختیار کمیسیون مشترک قرار گرفته است، این کمیسیون وارد بررسی کلیات طرح می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد که روال برگزاری جلسات مطابق معمول ادامه یابد و تا قبل از پایان سال شاهد نتایج خوبی در این خصوص باشیم.

به گزارش مهر، طرح «نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی» که نسخه نهایی طرح «حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی» محسوب می‌شود ۵ بهمن ماه جاری از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس به کمیسیون مشترک بررسی طرح، تقدیم شده است.

این طرح نسخه تکمیل شده ای از ویرایش ۶ دی ماه ۱۴۰۰ طرح صیانت از حقوق کاربران محسوب می‌شود که در مرکز پژوهش‌های مجلس و با در نظر گرفتن نکات مدنظر وزارت ارتباطات، مرکز ملی فضای مجازی، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان صداوسیما (ساترا) و سایر دستگاه‌های اجرایی و رفع مغایرت‌های موجود، نهایی شده و در قالب ۲۲ ماده در دستور تصویب قرار دارد.

هفتم دی ماه ۱۴۰۰ نمایندگان عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح «حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی»، بار دیگر به درخواست مرکز پژوهش‌های مجلس، این طرح را برای بررسی کارشناسی بیشتر به این مرکز ارجاع دادند و مقرر شد این مرکز ظرف ۲۰ روز کاری گزارش کارشناسی خود را در این باره اعلام کند. این گزارش کارشناسی هم اکنون با عنوان طرح «نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی» آماده تصویب کلیات در کمیسیون مشترک است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟