جمع آوری دوربین‌های تشخیص چهره مخفی از واشنگتن


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، دوربین‌های تشخیص چهره تا پیش از این توسط ۱۴ نهاد فدرال و محلی در نقاط مختلف آمریکا مورد استفاده بوده‌اند و قرار است به تدریج استفاده از همه آنها متوقف شود.

مهم‌ترین عامل توقف استفاده از این دوربین‌ها ضعف آنها در جهت شناسایی دقیق چهره افراد و احتمال بالای خطا به خصوص در زمان شناسایی رنگین پوستان و زنان است. مشکلات یادشده باعث تصویب قانونی در مجلس ایالت ویرجینیا با هدف توقف استفاده از دوربین‌های یادشده شد که موجب شد قوانین مشابهی در برخی ایالت‌های دیگر آمریکا نیز به تصویب برسد.

بر اساس قوانین یادشده استفاده از این دوربین‌ها مستلزم جلب نظر موافق مجالس قانون گذاری ایالتی است. پلیس در نقاط مختلف آمریکا از چند سال قبل به صورت مخفیانه استفاده از دوربین‌های شناسایی چهره را آغاز کرده بود که بعد از شناسایی و دستگیری برخی معترضان در نقاط مختلف آمریکا وجود این دوربین‌ها کشف شد.

در عین حال دقت پایین این دوربین‌ها در شهرهایی مانند پورتلند، بوستون و سان‌فرانسیسکو منجر به دستگیری اشتباه افراد شده است. در برخی موارد افرادی که در حال گذر از یک منطقه با حضور معترضان بوده‌اند به اشتباه به عنوان افراد معترض و خرابکار تشخیص داده شده‌اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات
ضرب‌الاجل اتحادیه اروپا به واتس اپ برای رعایت حریم خصوصی
گردهمایی کشورها برای نجات آینده بشر با تکنولوژی