جنگ روانی سایبری اف بی آی بر علیه المپیک پکن


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، علت صدور این هشدار نگرانی از حملات سایبری به قهرمانان ورزشی این کشور اعلام شده است، این در حالی است که اف بی آی خود اذعان کرده در حال حاضر هیچ نشانه یا نگرانی جدی از این بابت وجود ندارد.

اف بی آی در پیام هشدار خود افزوده که نهادهای مرتبط با این بازی‌های ورزشی باید برای گستره وسیعی از فعالیت‌های سایبری مخرب به منظور مختل کردن این رویدادها آماده باشند که از جمله آنها می‌توان به حملات دی او اس، انتشار باج‌افزار و بدافزار، مهندسی اجتماعی، سرقت داده یا نشت اطلاعات و نیز کمپین‌های فیشینگ، کمپین‌های نشر اطلاعات نادرست یا تهدیدهای دارای منشأ داخلی اشاره کرد.

پلیس آمریکا افزوده هدف از این حملات می‌تواند مسدود کردن یا مختل کردن پخش زنده رویدادها، سرقت یا افشای اطلاعات حساس و تحت تأثیر قرار دادن زیرساخت‌های دیجیتال عمومی یا خصوصی حامی بازی‌های المپیک نیز باشد. این نهاد به ورزشکاران این کشور در مورد بارگذاری اپلیکیشن‌های مشکوک بر روی گوشی و امکان سرقت اطلاعات از طریق نصب برنامه‌های سارق اطلاعات، حاوی کدهای مخرب و بدافزار نیز هشدار داده است.

اف‌بی‌آی از همه ورزشکاران آمریکایی خواسته هنگام حضور در بازی‌های المپیک چین تلفن همراه شخصی خود را به همراه نبرند. هرچند تا به امروز اف بی آی از هیچ تهدید سایبری خاصی علیه المپیک مطلع نشده، اما خواستار حفظ هشیاری شده، زیرا در طول بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، شرکت NTT که خدمات خود را برای بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو ارائه می‌کرد با بیش از ۴۵۰ میلیون مورد حادثه سایبری مواجه شده بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اپ استور بومی روسیه هم از راه رسید
بکارگیری تجربیات ارتش در بومی‌سازی تجهیزات نرم‌افزاری وسخت‌افزاری
تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد