حذف تجهیزات مخابراتی چینی برای آمریکا هزینه تراشید


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، جسیکا روزنورسل رییس کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا(FCC) در جلسه ای به نمایندگان کنگره اعلام کرد تهیه کنندگان سرویس های مخابراتی خواهان باز پرداخت ۵.۶ میلیارد دلار هزینه برای حذف و جایگزین کردن تجهیزاتی هستند که دولت آمریکا آنها را بی اعتبار و بدون امنیت می داند.

کمیسیون فدرال ارتباطات در سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی تخمین زده بود این اقدام حدود ۱.۸ میلیارد دلار هزینه دارد. در دسامبر ۲۰۲۰ نیز کنگره آمریکا ۱.۹ میلیارد دلار برای این امر اختصاص داد.

اما روزن ورسل روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد کمیسیون فدرال ارتباطات بیش از ۱۸۱ درخواست از اپراتورهایی دریافت کرده که قصد دارند تجهیزاتی از شبکه هایشان حذف کنند که خطر امنیت ملی به حساب می آیند. او در این باره گفت: مشتاق همکاری با کنگره هستم تا تضمین شود بودجه لازم برای انجام این برنامه وجود دارد. به این ترتیب اهداف کنگره برای پیشرو بودن آمریکا در حوزه امنیت ۵G تضمین می شود.

پس از افزایش نگرانی ها درباره آنکه اپراتورهای مخابراتی شبکه های ۵G خود را با تجهیزات چینی می سازند، «برنامه بازپرداخت زنجیره تامین» ارائه شد.

این برنامه برای بازپرداخت هزینه های حذف تجهیزات و سرویس شرکت های چینی از شبکه، به تهیه کنندگان سرویس های مخابراتی آمریکایی اجرا می شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟