حرکت پرشتاب ایران در تثبیت فناوری فضایی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در توئیتر نوشت: ‏جوانان و فرزندان متخصص ما در این روزها خستگی ناپذیر تلاش می‌کنند تا راهی که برای توسعه و تثبیت فناوری فضایی شروع شده همچنان پرشتاب ادامه پیدا کند و ثمرات و خدمات آن در اختیار مردم شریف ایران قرار گیرد.

وی با اظهار ‏دست مریزاد و خسته نباشید به همه جوانان و متخصصان حوزه فضایی کشور، تاکید کرد: ‏تلاش شبانه روزی و مستمر متخصصان و دانشمندان ما در حوزه توسعه ماهواره‌برها نیز جای تقدیر و تشکر دارد.

رئیس سازمان فضایی ایران ادامه داد: این عزیزان برای تثبیت فناوری ماهواره‌بر و توسعه آن مبتنی بر نقشه راه ماهواره‌برها از هیچ کوششی فروگذار نکرده اند.

براری با درج هشتگ آینده روشن، گفت: ‏گام بعدی، حرکت به سمت مدارها با ارتفاع بالا (GEO) است.

به گزارش مهر، وزیر ارتباطات شب گذشته از آماده‌سازی سایت پرتاب ماهواره، برای در مدار قرار دادن ماهواره ظفر خبر داد و اظهار امیدواری کرد که این ماهواره در مدار با موفقیت استقرار یابد.

به گفته آذری جهرمی، برای ۵ ماهواره دیگر هم برنامه زمان‌بندی استقرار در مدار نهایی شده است و برنامه ریزی پرتاب ماهواره برای مدار بالای ۵۰۰ کیلومتر از سطح زمین (۶۰۰ کیلومتر) است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آسیاتک با جشنواره «نت پاییزی» به استقبال سومین فصل سال رفت
خرید فیزیکی انواع کالا در خانه با فناوری هوش مصنوعی
افزایش سرعت کروم بوک های گوگل با پردازنده‌های جدید اینتل
بازسازی و بهره برداری از مراکز داده ۶ استان به فراخوان گذاشته شد