حسگر ۴۳ مگاپیکسلی سامسونگ؛ باریک تر از همیشه


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، حسگر یادشده تنها ۰.۷ میکرومتر ضخامت دارد و امکان تهیه عکس هایی با دقت ۴۳.۷ مگاپیکسل ( ۷۹۶۸ در ۵۴۸۰ پیکسل) با استفاده از آن وجود دارد.

سامسونگ قبلا هم حسگری با ضخامت ۰.۸ میکرومتر برای تهیه عکس های ۴۸ مگاپیکسلی تولید کرده بود. حسگر جدید که ایزوسل اسلیم جی اچ ۱۱ نام دارد علاوه بر اینکه فضای کمتری اشغال کرده و باریک تر نیز هست می تواند به تهیه عکس های واضح تر و دقیق تر در نور کم نیز کمک کند.

سامسونگ قصد دارد این حسگر را برای استفاده در دوربین های سلفی گوشی های هوشمند نیز به کار بگیرد تا از این طریق ضخامت آنها باز هم کاهش یابد. در حال حاضر سامسونگ در گوشی های پیشرفته خود از حسگرهای ۸ میکرومتری و ۳۲ مگاپیکسلی برای نصب دوربین های سلفی استفاده می کند.

سامسونگ امیدوار است بتواند تولید انبوه حسگرهای مذکور را تا قبل از پایان سال جاری میلادی آغاز کند. بر همین اساس پیش بینی می شود اولین گوشی های مجهز به چنین دوربین هایی تا ابتدای سال ۲۰۲۰ از راه برسند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

سامانه جامع تجارت وارد فاز عملیاتی شد
نقشه ماهواره ای بارندگی در کشور منتشر شد/حداکثر بارش در ۶ استان
ورود مجلس به موضوع «حکمرانی داده»
نصب کارتخوان کارت ملی هوشمند در شعب بانکی