حضور ۲۰ کشور در کارگاه مشترک ایران و اتحادیه جهانی مخابرات


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، کارگاه بین المللی ظرفیت سازی و توسعه مهارت برای تحول در اقتصاد دیجیتال به مدت ۵ روز با همکاری دانشکده پست و مخابرات و اتحادیه جهانی مخابرات( ITU) در حال برگزاری است.

سید ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه در موضوع اقتصاد دیجیتال عوامل مختلفی نقش دارند، گفت: زیرساخت، یکی از بخش های مهم در حوزه اقتصاد دیجیتال است که در این حوزه با توجه به سرمایه گذاری های چند سال گذشته وضعیت مناسبی داریم.

وی با بیان اینکه هم اکنون امکان ایجاد ارتباط آنلاین با پهنای باند و ضریب نفوذ مناسب در کشور وجود دارد، به خدمات دولت الکترونیکی در حوزه تولید محتوا و سرویس اشاره کرد و افزود: شرایط ما نسبت به کشورهای منطقه قابل قبول است البته با توجه به تکالیف قانونی، ارائه خدمات در بستر شبکه ملی اطلاعات باید توسعه یابد.

هاشمی با اشاره به برگزاری کارگاره بین المللی در حوزه تحول دیجیتال، افزود: برگزاری این کارگاه ها به ما کمک می کند که از تجربه های کشورهایی که در این حوزه سرویس های مناسب و با کیفیتی ارائه کرده اند، استفاده کنیم و باعث انتقال دانش و تکنولوژی شود.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات با اشاره به حضور شرکت های موفق این حوزه در چنین کارگاه هایی، گفت: این کارگاه با تعامل با اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) برگزار می شود و شرکت‌هایی از ۲۰ کشور دنیا مانند استرالیا، انگلستان، کشورهای آسیای جنوب شرقی و خاورمیانه در این کارگاه حضور دارند.

صادق عباسی شاهکوه رئیس دانشکده پست و مخابرات نیز با بیان اینکه پیشرفت تحول دیجیتال نیاز به اهتمام بیشتری دارد و کارگاه حاضر نیز به دنبال توسعه مهارت‌های دیجیتال و پیشرفت این موضوع است، گفت: اقتصاد دیجیتال به دنبال ایجاد زیرساخت لازم برای ارزیابی نیازمندی ها و همراهی بخش خصوصی است. از این رو کارگاه حاضر بر این اساس طراحی شده و به دنبال انتقال تجربیات موفق و ظرفیت سازی در راستای توسعه مهارت‌های دیجیتال است.

کارگاه بین المللی ظرفیت سازی و توسعه مهارت برای تحول در اقتصاد دیجیتال از ۱۵ تا ۱۹ تیرماه با حضور شرکت هایی از ۲۰ کشور در تهران برگزار می شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ
قدردانی مدیرعامل مخابرات از خانواده بزرگ مخابرات کشور