حفاظت پیشگیرانه شبکه ملی اطلاعات در مقابل تهدیدات اینترنتی خارجی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، شبکه ملی اطلاعات یک پروژه برای توسعه شبکه زیرساخت امن و پایدار ملی است که مبتنی بر قرارداد اینترنت بوده و از مراکز داده زیرساخت ارتباطی و نرم‌افزاری تشکیل شده است این شبکه سرویس‌های خدماتی رفاهی و اجتماعی را از طریق فیبر نوری به مردم ارائه می‌دهد.

یکی از مهمترین دستاوردهای شبکه ملی اطلاعات، قابلیت مصون ماندن از تهدیدات اینترنت است.

این شبکه با در نظر گرفتن الزامات پدافند غیرعامل، می‌تواند حفاظت پیشگیرانه ای را در مقابل تهدیدات اینترنتی خارجی به وجود بیاورد و امکان بازیابی سریع اطلاعات را فراهم کند.

به طوری که درخواست‌های مخرب از درگاه مشخصی به شبکه داخلی وارد می‌شوند و با امکان مسدود سازی آنها فضای امن تری برای اطلاعات کاربران به وجود می‌آید.

از طرفی هم با وجود احتمال تحریم سایبری علیه کشور و قطع دسترسی مردم به برخی سایت‌ها و خدمات خارجی، وجود شبکه ملی اطلاعات ضروری به نظر می‌رسد.

باور غلط در مورد شبکه ملی این است که باعث تشدید نظارت‌ها، نقض حریم خصوصی کاربران و قطع دسترسی به شبکه بین المللی اینترنت می‌شود. در صورتی که شبکه ملی اطلاعات ضمن اتصال به اینترنت جهانی، فقط یک مرز مجازی برای فضای سایبری کشور در نظر می‌گیرد تا اطلاعات در امنیت کامل بماند و از دستبرد خارجی در امان باشد. 


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

شورای نگهبان با طرح «صیانت از فضای مجازی» مخالفت می‌کند
فراخوان جذب کارآموز در همراه اول
موبایل ۵G با قیمت ۳۰۸ دلار رونمایی شد
حق امتیاز موبایل تاشوی سامسونگ با دوربین چرخان فاش شد