حلزون دریایی سایبری ساخته شد!


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلگراف، محققان یک حلزون دریایی بدون پوسته سایبری ساخته اند که رفتاری مشابه نمونه واقعی دارد.

این حیوان با توجه به Pleurobranchaea californica ساخته شده و مجهز به هوش مصنوعی است. واکنش این حیوان سایبری نسبت به طعمه مشابه نمونه واقعی است. همچنین نسبت به حلزون های بی پوسته واقعی نیز واکنش نشان می دهد.

رانور گلیت استاد دانشگاه ایلینوی در این باره می گوید: حلزون بی پوسته دریایی سایبری کمی با موجودات مصنوعی دیگر متفاوت تر و آگاه تر است. به عبارت دیگر حرکات این گجت با توجه دنیای خارجی انجام می شود و حافظه آن نیز به همین شیوه شکل می گیرد.

وی افزود: به عنوان مثال این حیوان می تواند گرسنگی را حس کند. همچنین آموخته کدام یک از حلزون های سایبری دیگر  طعمه خوشمزه تری هستند.

این حلزون بدون پوسته سایبری می تواند بوی ارگانیسم های دیگر را نیز رصد کند و خاطرات خود را به یاد بیاورد. با کمک یادآوری خاطرات از تهاجم مداوم ارگانیسم های دیگر در امان می ماند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تکمیل زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات تا پایان دولت
اجرای طرحی برای آرشیو کردن بخش زیادی از اینترنت
دانش فنی کافی برای تولید صنایع مخابراتی در کشور وجود دارد
نقشه راه هوافضا در «جهش تولید» تدوین می شود