حمایت از ۱۹۶ پایان نامه حوزه هوافضا/انعقاد ۱۳۷ قرارداد دانشگاهی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری دریکی از شبکه های اجتماعی نوشت: در راستای تعامل و بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی به منظور انجام پ‍ژوهش و توسعه فناوری و بکارگیری قابلیت‌های آن‌ها در توسعه کسب‌وکارها، در چند ماه گذشته جلسات متعددی با حضور مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: هرچند تاکنون ۱۳۷ قرارداد با ۱۶ دانشگاه و یک سازمان پژوهشی ذیل وزارت علوم منعقد و از ۱۹۶ طرح و پایان‌نامه دانشجویی در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری در حوزه فضایی حمایت شده است، اما مقرر شد همکاری و تعامل بین بخش فضایی کشور و دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در ۳ سطح به صورت گسترده تقویت شده و ادامه پیدا کند.

براری با بیان اینکه در جلسه هفته گذشته نیز توافقات خیلی خوب و مثمرثمری صورت گرفت، افزود: سه سطح همکاری شامل حمایت از طرح‌های پژوهشی به‌ویژه اختصاص گرنت به پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری، آغاز پروژه ماهواره کاربردی و عملیاتی مبتنی بر رفع نیازهای اساسی کشور با محوریت پژوهشگاه فضایی و استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در انجام پژوهش‌ها، طراحی و تامین زیرسیستم‌ها و نهایتا توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه با تکیه بر قابلیت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت های دانش بنیان و به‌ویژه نیروی جوان و باانگیزه می‌شود.

رئیس سازمان فضایی ایران اظهار امیدواری کرد که این موضوعات هرچه زودتر اجرایی شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

شرکت‌های تجاری هدف اول حملات سایبری دولت‌ها شده اند
متوسط زمان ترخیص و ورود تجهیزات ICT به کشور کاهش یافت
شماره‌های ویژه تاریخ تولد سیم کارت هوشمند شاتل موبایل عرضه شد
فشار بر شرکتهای فناوری برای مقابله با سواستفاده آنلاین از کودکان