حمایت حداکثری از محصولات کنترل صنعتی بومی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز مدیریت راهبردی افتا، این جلسه با حضور معاون توسعه و ارزیابی صنعت افتا و سرپرست حوزه انرژی مرکز مدیریت راهبردی افتا ریاست جمهوری و با حضور جمعی از مدیران شرکت‏‌های فعال خصوصی و سازندگان محصولات صنعتی کشور با هدف زمینه سازی برای حمایت حداکثری از محصولات کنترل صنعتی بومی برگزار شد.

در این نشست نیازمندی‏‌های کشور در حوزه محصولات امنیتی صنعتی، همچون پایشگرهای شبکه صنعتی و نیز سامانه‌های کنترل صنعتی نظیر سامانه‌های اسکادا، DCS، RTU و PLC تشریح شد و در باره رویکرد شرکت های صنعتی پیشرو در طراحی، تولید و به کارگیری تجهیزات امنیتی صنعتی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در همین حال با هدف رفع دغدغه‌های صنایع زیرساختی و نیز به وجود آمدن فضای رقابتی میان سازندگان، بر لزوم تدوین الزامات ارزیابی محصولات مذکور با همکاری صاحبان صنایع و بخش خصوصی در قالب کارگروه های فنی و تخصصی تأکید شد.

نمایندگان شرکت‌های سازنده محصولات صنعتی کشور، در این جلسه، به بیان دغدغه ها و چالش‌های پیش روی خود پرداختند.

معاون توسعه و ارزیابی صنعت افتا نیز برنامه‌های این معاونت را برای فراهم شدن زمینه ارزیابی و اعتبارسنجی محصولات کنترل صنعتی در داخل کشور بیان کرد.

سرپرست حوزه انرژی مرکز مدیریت راهبردی افتا نیز، طرح‌های حمایتی این مرکز را که از طریق سازمان‌ها در راستای بازارسازی و حمایت از محصولات بومی صورت گرفته، تشریح کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فعالیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار سایت با هویت ایرانی
قانون جدید استرالیا برای فیس بوک و گوگل تصویب شد
مشارکت ۱۰ میلیارد ریالی ایرانسل در یاری به زلزله‌زدگان «سی‌سخت»
خرید و فروش اطلاعات اصالت‌سنجی سیستم های رایانه‌ای