حمایت معاونت علمی از مراکز نوآوری دانشگاهها


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری امروز در مراسم افتتاح ۵ مرکز نوآوری تخصصی در دانشکده های دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: همکاری و حمایت از این مراکز نوآوری از وظایف معاونت علمی به شمار می رود.

وی افزود: پیش از اینها تیم های فناورانه به دنبال سرمایه گذار بودند اما اکنون با توسعه مراکز نوآوری در دانشگاه ها، سرمایه گذاران به دنبال طرح های فناورانه می روند.

ستاری با اعلام آمادگی در خصوص حمایت از مراکز نوآوری در دانشگاه ها، تصریح کرد: با توجه به اینکه این مراکز در دانشگاه ها افتتاح می شود و ظرفیت بالایی برای حضور تیم ها در مراکز نوآوری وجود دارد، از آنها حمایت می کنیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تأکید بر پتانسیل بالای مراکز نوآوری گفت: باید دانشگاه ها به این سمت بروند که مراکز نوآوری را در درون خود راه اندازی کنند. زیرا همه تحولات اجتماعی از این موضع شکل می گیرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها به واسطه مراکز نوآوری می توانند چهره شهر را عوض کنند و به سمت شهر هوشمند بروند، خاطرنشان کرد: همین ناحیه های نوآوری باعث می شود که به سمت شهر هوشمند حرکت کنیم که این به واسطه دانشگاه ها، صورت می گیرد.

به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، تهران این پتانسیل تبدیل شدن به شهر هوشمند را دارد از این رو ضروری است که دانشگاه ها به این سمت حرکت کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تفاهم‌نامۀ ایرانسل و صقا برای ایجاد زیرساخت خودروهای متصل
تقدیر جشنواره خیرین مدرسه‌ساز از ایرانسل
«نوآوری در آینده سالمندان با ICT » به چالش کشیده می شود
تقدیر از همراه اول در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز