حملات روسیه دسترسی به اینترنت را در اوکراین مختل کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وال استریت ژورنال، وزارت دفاع بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: دسترسی به اینترنت در اوکراین به احتمال زیاد در نتیجه آسیب‌های جانبی ناشی از حملات روسیه به زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی این کشور مختل شده است.

طی هفته گذشته قطعی اینترنت در ماریوپول، سومی، خارکف و پایتخت اوکراین کیف بارها گزارش شده است.

شرکت کلود فلیر ارائه دهنده خدمات زیرساخت ابری در پستی وبلاگی در روز دوشنبه نوشت: استفاده از اینترنت در اوکراین در ۱۰ روز گذشته کاهش یافته است، اگرچه دسترسی به آن در اکثر مکان‌ها هنوز ممکن است.

این گزارش پس از آن منتشر شد که شرکت اسپیس ایکس سیستم اینترنت ماهواره‌ای خود به نام استارلینک را در اوکراین راه اندازی کرد. این شرکت افزوده اقدامات بیشتری را برای انعطاف پذیرتر کردن استارلینک در برابر حملات سایبری و تلاش برای مسدود کردن سیگنال‌های آن انجام خواهد داد.

در عین حال کلودفلیر روز دوشنبه متعهد شد از سازمان‌های اوکراینی که در برابر حملات سایبری آسیب پذیر هستند، محافظت کند تا آنها شبکه‌ها و سیستم‌هایشان را فعال نگه دارند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟