حمله باج افزاری سیستم تست کووید۱۹ را در ایرلند مختل کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اپراتور سرویس بهداشت ایرلند تمام سیستم IT خود را تعطیل کرده تا آن را در مقابل یک حمله عظیم باج افزاری محافظت کند. این حمله سایبری سرویس‌های تشخیص ابتلاء به کووید ۱۹ را از کار انداخته و فرایند تست این بیماری را مختل کرده و بیمارستان‌ها مجبور به لغو وقت‌های ویزیت بسیاری از بیماران شده‌اند.

یک گروه جرایم سایبری بین المللی این حمله را انجام داده است. این درحالی است که برنامه واکسیناسیون کووید ۱۹ ایرلند به طور مستقیم تحت تأثیر حمله سایبری قرار نگرفته، اما سیستم‌های IT تمام بخش‌های دیگر سرویس بهداشت ملی و محلی این کشور از کار افتاده‌اند.

مایکل مارتین نخست وزیر ایرلند در این باره گفت: ما هیچ گونه باجی پرداخت نمی‌کنیم.

به گفته مقامات حمله باج افزاری مذکور بسیار پیشرفته است. آنها به عنوان یک اقدام احتیاطی شبکه رایانه را تعطیل کردند. این حمله بیشتر روی اطلاعات ذخیره شده در سرورهای مرکزی تأثیر داشته و هنوز مشخص نیست اطلاعات بیماران به خطر افتاده یا خیر. به غیر از سرویس‌های رادیولوژی بقیه تجهیزات بیمارستان‌ها نیز تحت تأثیر حمله قرار نگرفته‌اند.

طی حملات باج افزاری، رایانه‌ها به یک بدافزار مبتلا می‌شوند و دسترسی به سیستم قطع می‌شود و مجرمان برای احیای فعالیت شبکه رایانه باج می‌خواهند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات
ضرب‌الاجل اتحادیه اروپا به واتس اپ برای رعایت حریم خصوصی
گردهمایی کشورها برای نجات آینده بشر با تکنولوژی