حمله سایبری به مدارس آمریکا زیر سر یک نوجوان ۱۶ ساله رخ داد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزمودو، یک نوجوان فلوریدایی به حمله های DDoS  در یکی از بزرگترین حوزه های آموزشی در آمریکا کمک کرد که به سه روز تعطیلی در نخستین روزهای آغاز کلاس های مجازی مدارس منجر شد. 

به نوشته روزنامه میامی هرالد روز پنج شنبه مقامات آموزشی در  منطقه «میامی-دید کاونتی» میامی اعلام کردند یک نوجوان ۱۶ ساله در دبیرستان «ساوث میامی سینیور»، یکی از هکرهایی است که شبکه رایانه این حوزه آموزشی را فلج کرده و سبب شد دانش آموزان هنگام ورود به سیستم در آغاز سال تحصیلی با مشکل روبرو شوند.

مقامات  اعلام کرده اند شواهدی مبنی بر بیش از ۱۲ حملهDDoS در اختیار دارند آنها هم اکنون در حال تحقیقات هستند تا دیگر افرادی که در این عملیات هک شرکت داشته اند را نیز شناسایی کنند.

طبق اطلاعات موجود این نوجوان ۱۶ ساله به رهبری ۸ حمله DDoS برای اختلال در شبکه رایانشی حوزه آموزشی اعتراف کرده است.  نکته مهم اینجاست که این دانش آموز با استفاده از ابزاری قدیمی که بیشتر نرم افزارهای حفاظتی قادر به رصد آن هستند، حمله سایبری را انجام داده است.

«میامی -دید کاونتی» چهارمین حوزه آموزشی بزرگ آمریکا است که بیش از ۳۴۵ هزار دانش آموز در آن تحصیل می کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حمله سایبری به دولت، پارلمان و دانشگاه‌های بلژیک
ناگفته‌هایی از مشکلات اینترنت ثابت/رگولاتوری مانع توسعه صنعت ICT
گوگل میزبان تبلیغات گرانفروش می شود
تولید نرم افزاری که نقاط ضعف و قوت خط تولید را مشخص می کند