حمله سایبری به پارلمان و کانال تلویزیونی در استرالیا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، طبق گزارشی جدید حمله سایبری به اختلال در پخش زنده کانال تلویزیونی «کانال ۹» استرالیا منجر شده است. به طور همزمان حمله‌ای دیگر سبب شد سیستم ایمیل پارلمان این کشور آفلاین شود.

روز گذشته در نتیجه حمله سایبری به کانال تلویزیونی مذکور، برنامه خبری صبحگاهی و همچنین اخبار ۵ عصر این شبکه پخش نشد. البته برنامه‌های آینده این شبکه تلویزیونی به طور نرمال پخش خواهد شد.

هنوز ماهیت این حمله مشخص نشده اما کانال ۹ مشغول بررسی است تا مشخص کند آیا حمله سایبری مذکور یک اقدام خرابکارانه از سوی کشوری خارجی است یا خیر.

از سوی دیگر «اندرو هستی» دستیار وزیر دفاع استرالیا به نشریه News.com.au اعلام کرد دولت مجبور شده برای محافظت از سیستم خود در برابر حمله سایبری به یک تهیه کننده سرویس، دسترسی به ایمیل‌های پارلمان را قطع کند.

هستی در این باره گفت: این رویداد به ما یادآوری می‌کند مردم استرالیا نمی‌توانند درباره امنیت سایبری خود مغرور باشند. امنیت سایبری یک تلاش و مسئولیتی دسته جمعی است. بسیار مهم است که کسب و کارها و سازمان‌های استرالیایی نسبت به این نوع تهدید هشیار باشند و گام‌های لازم برای تأمین حاکمیت دیجیتال را بردارند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آمار تراکنشهای دیجیتال/ بلوغ ۷۰ درصدی دستگاهها در خدمات الکترونیک
آمریکا با ادغام انویدیا و ARM مخالفت کرد
افشاگر فیس بوک درباره اصلاح قانون به کنگره مشاوره داد
تقاضا برای آیفون ۱۳ کاهش یافت