حمله سایبری تولید در تویوتا را تعطیل کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، طبق گزارشی جدید تویوتا پس از حمله سایبری به یکی از پیمانکارانش، تولید خودرو در تمام کارخانه‌هایش در ژاپن را به طور موقت متوقف کرده است.

این شرکت در وب سایت جهانی خود نوشت: به دلیل اختلال در سیستم در یک تهیه کننده داخلی (شرکت کوجیما اینداستریز) تصمیم گرفتیم عملیات را در ۲۸ خط تولید در ۱۴ کارخانه در ژاپن متوقف کنیم.

شرکت کوجیما قطعاتی برای داخل و خارج خودرو از جمله تجهیزاتی را می‌سازد که در سیستم‌های تهویه هوا و فرمان استفاده می‌شوند.

تولید این قطعات تحت تأثیر قرار نگرفته اما شرکت مذکور قادر به برقراری ارتباط با تویوتا یا نظارت بر تولید نیست.

این مشکل سیستم تولید «در زمان مقرر» تویوتا را تحت تأثیر قرار داده است. در این سیستم قطعات دقیقاً قبل از نصب تحویل داده می‌شوند تا نیازی به انبار کردن آنها نباشد.

البته تویوتا اشاره‌ای به حمله سایبری به وب سایتش نکرده، اما کوجیما این امر را تأیید کرد.

این شرکت به خبرگزاری ژاپنی نیکی گفت: ما هدف نوعی حمله سایبری قرار گرفته‌ایم. هنوز مشغول تأیید خسارات هستیم و سعی داریم به سرعت واکنش نشان دهیم تا سیستم تولید تویوتا در سریع‌ترین زمان ممکن از سر گرفته شود.

طبق گزارش‌ها «هینو موتورز» و «دایهاتسو موتور»، دو شریک دیگر تویوتا نیز با حمله سایبری روبرو شده‌اند. ریشه این حمله سایبری، نوع بدافزار و جزئیات دیگر آن هنوز فاش نشده‌اند. از سوی دیگر تویوتا نیز هنوز مشخص نکرده فعالیت خط‌های تولیدی از چه زمان آغاز می‌شود، اما به نظر می‌رسد دولت ژاپن نیز در انجام این تحقیقات سهیم است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد