حمله هکرها به یک فروشگاه زنجیره ای در آمریکا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از میامی هرالد، هکرها توانسته اند با نفوذ به پایانه های پرداخت الکترونیک یا POS صدها شعبه فروشگاه های باکل در سراسر آمریکا، برخی اطلاعات شخصی افراد و همین طور داده های مربوط به کارت های اعتباری آنها را سرقت کنند.

باکل اولین بار روز جمعه اطلاعاتی را در این زمینه در روز جمعه بر روی سایت خود قرار داد. بر این اساس هکرها توانسته اند این اطلاعات را در زمان خرید مردم از پایانه های POS باکل سرقت کنند.

هکرها برای این کار بدافزاری را در سیستم های پرداخت الکترونیک باکل جاسازی کرده اند، البته با توجه به اینکه سیستم یاد شده برای خرید از وب سایت باکل به کار نمی رفته خریداران البسه از سایت آن در معرض خطر نیستند.

همچنین باید توجه داشت اطلاعات کاربرانی که از کارت های اعتباری دارای تراشه های امن استفاده کرده اند، به سرقت نرفته، اما کاربران کارت های اعتباری قدیمی که مجهز به نوارهای مغناطیسی است به طور جدی در معرض خطر هستند.

باکل اعلام کرده در حال همکاری با شرکت های تولیدکننده کارت های اعتباری برای حل مشکل است. مدیران این فروشگاه زنجیره ای از افشای تعداد افرادی که به علت این حمله هکری دچار مشکل شده اند خودداری کرده اند. اما از مشتریان خود خواسته اند تا تراکنش های کارت های اعتباری خود را برای شناسایی موارد مشکوک فعالیت کنترل کنند.

پیش از این در ماه های مارس تا آوریل سال ۲۰۱۷ هم هکرها به سیستم های POS رستوران زنجیره ای Chipotle در آمریکا حمله کرده بودند و اطلاعات کارت های اعتباری مشتریان آن را سرقت کرده بودند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بازسازی و بهره برداری از مراکز داده ۶ استان به فراخوان گذاشته شد
بررسی تغییر مساحت آبی تالاب های کشور با تصاویر ماهواره‌ای
تایلند از فیس بوک و توئیتر شکایت کرد
اینتل برای هواوی تجهیزات تهیه می کند