خداحافظی مبدع لینوکس به خاطر رفتارهای زننده


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زددی نت، این اقدام باعث حیرت و شگفتی بسیاری از همکاران وی شده که برخی از آنها نزدیک به سی سال در کنار او فعالیت کرده اند.

توروالدز با ارسال نامه ای برای همکاران خود در توضیح علت این تصمیم گفته است: من باید برخی رفتارهای خود را تغییر دهم و می خواهم از افرادی که رفتار شخصی من آنها را آزار داده، عذرخواهی کنم و به همین علت به طور کامل از کار توسعه هسته اصلی(کرنل) لینوکس کناره گیری می کنم.

توروالدز سه دهه پیش با عرضه سیستم عامل متن باز لینوکس به نبرد سیستم عامل قدرتمند ویندوز مایکروسافت رفت که کدهای آن در دسترس عموم نبود. اما کدنویسی باز و آزاد لینوکس به هر فردی امکان می داد برای بهینه سازی این سیستم عامل پیشنهاداتی ارائه دهد. همین امر به راز محبوبیت لینوکس و طراحی و عرضه دهها سیستم عامل بر همین اساس منجر شده است.

وی در نامه خود توضیح داده که فرد احساساتی نیست و به همین دلیل در برخی برخوردهای خود با عواطف و احساسات همکارانش آسیب زده و به همین علت قصد دارد از کار کناره گیری کند و برای مدتی مهارت های ارتباطی خود را توقیت کرده و از توانایی بیشتری برای همدردی با دیگران برخوردار شود.

وی اظهار امیدواری کرده طی این مدت بتواند کاری کند که احساسات مردم را بهتر درک کند و بتواند در این زمینه واکنش مناسب تری از خود نشان دهد.

اعتراض به رفتارهای مبدع لینوکس پدیده جدیدی نیست و در سال ۲۰۱۳ به اوج رسید. در این سال یکی از توسعه دهندگان هسته اصلی لینوکس به نام سارا شارپ رفتارهای وی را غیرحرفه ای توصیف کرد و گفت: او مدافع ارعاب و خشونت فیزیکی است. اما توروالدز شارپ را به ایفای نقش قربانی متهم کرد و ضرورت هرگونه تلاش برای تغییر خود را رد کرد.

او در سال ۲۰۱۵ هم در برابر دوربین ها و خبرنگاران، شرکت ان ویدیا و مدیران آن را با الفاظی بسیار زشت و زننده مورد خطاب قرار داده بود و انگشت میانه خود را نیز برای تکمیل گفتار خود در برابر دوربین نمایش داده بود. چنین رفتارهایی بارها و بارها سوژه رسانه ها نیز شده بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آمریکا مهلت فروش تیک تاک را تمدید کرد
پهپاد زنبور عسل از دشوارترین موانع عبور می‌کند
حراجمعه آسیاتک با تخفیف‌های طلایی
ابداع فناوری جدید تصویربرداری از فعالیت مغز کودکان