خدمات دولت همراه به زودی رونمایی می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، رسول سرائیان در نشست بررسی ارتباطات روستایی که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، گفت: در راستای ارائه خدمات الکترونیک بر بستر موبایل به مردم، به زودی اپلیکیشن دولت موبایل راه اندازی می شود.

وی تاکید کرد: این یک برنامه نرم افزاری کاربردی مورد نیاز شهروندان است که دستگاههای اجرایی می توانند روی این پلتفرم، خدمات خود را به مردم ارائه کنند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با تاکید براینکه ارائه اپلیکیشن‌های متعدد برای خدمات مورد نیاز مردم گیج‌کننده است، افزود: با اجرای پروژه خدمات دولت همراه، سرویس «کارپوشه ملی ایرانیان» را برای مردم راه اندازی می کنیم تا هر ایرانی برای تعاملات دولتی خود از یک بستر واحد استفاده کند.

معاون وزیر ارتباطات اضافه کرد: این پلتفرم، امکان دریافت خدمت دولتی برای شهروندان را به صورت یکپارچه و منسجم فراهم می کند و از دستگاههای دولتی می خواهیم که اپلیکیشن خدمت خود را از طریق این پلتفرم ارائه کنند.

وی با بیان اینکه با فراگیرشدن ابزارهای فناوری، دیگر خدمات فیزیکی پایدار نخواهند بود و مطالبه ایجاد محیط فیزیکی و کارمند فیزیکی از دولت، جوابگو نیست، گفت: برای بهبود ارائه خدمات به شهروندان از مراکز داده دستگاههای دولتی می خواهیم که به مرکز تبادل ترافیک وزارت ارتباطات (GSB) متصل شوند و علاوه بر اطلاعات و دیتای خود، در جهت تبادل اطلاعات با سایر دستگاهها نیز اقدام کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ضرورت راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک با کشورهای اسلامی
اپ اخبار جعلی واکسیناسیون از اپ استور حذف شد
قرار نیست ارتباط مجازی ما با دنیا قطع شود
آخرین قانون ما درباره استقلال فضای مجازی به ۱۳ سال قبل بر می گردد