خدمات یکپارچه تامین اجتماعی روی موبایل ارائه می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، این پلتفرم با هدف تسریع دسترسی کاربران به خدمات سازمان تامین اجتماعی روی موبایل راه اندازی شد.

پلتفرم موبایل خدمات یکپارچه تامین اجتماعی روز گذشته با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن دولت الکترونیک نمایشگاه بین المللی الکامپ رونمایی شده است.

راه اندازی پلتفرم یکپارچه دولت همراه مبتنی بر موبایل بر بسترهای USSD، IVR، VMS، SMS، SNو MAPP با شماره #١۴٢٠*۴* به منظور تسریع دسترسی مخاطبان تامین اجتماعی به خدمات ارائه شده صورت گرفته است.

محمود واعظی در مراسم رونمایی از این پلتفرم با اشاره به راه‌اندازی سامانه پاسخ‌گویی #١۴٢٠*۴*  توسط سازمان تامین اجتماعی گفت: این اقدام ناشی از توجه سازمان به تسهیل ارائه خدمات به مخاطبان خود بوده و بسیار قابل تحسین است.

وی ادامه داد: اما بهتر است این سامانه به سایر وزارتخانه ها نیز لینک شود تا مردم از یک کانال خدمات موردنیاز خود را دریافت کنند و از این طریق شبکه دولت فعال‌تر شود.

وزیر ارتباطات افزود: سازمان تامین‌اجتماعی یکی از سازمان‌های بزرگ و پرمخاطب کشور است و توسعه خدمات غیرحضوری آن کمک شایانی به مخاطبان این سازمان است تا خدمات موردنیاز خود را آسانتر دریافت کنند و دولت آمادگی خود را از حمایت این‌گونه طرح‌ها اعلام می‌کند.

در این سامانه خدمات متنوعی همچون استعلامات استحقاق درمان، فیش مستمری، استعلام آخرین سابقه بیمه، میزان دستمزد مبنای کسر حق بیمه ارائه می‌شود.

در حال حاضر خدمت نوبت‌ دهی از مراکز درمانی تامین اجتماعی و نمایش آخرین بیمه‌پردازی فرد توسط این سامانه انجام می‌شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بدون حضور خودتان در عکس سلفی بگیرید!
مسابقات چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می شود
مایکروسافت از فایل های شخصی کاربران محافظت می کند
احساس حضور در تالار موسیقی با تبلت‌ جدید هوآوی