خشم کاربران هندی از سانسور توئیتهای اعتراضی درباره کرونا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، هزاران نفر در سراسر هند از دستور دولت این کشور به توئیتر برای حذف پست‌های مربوط به شیوع کووید ۱۹ در این کشور خشمگین شده‌اند.

اوایل هفته دولت هند با استناد به قانون، طی نامه‌ای اضطراری از توئیتر خواست برخی پیام‌های انتقادی از شیوه مدیریت کووید ۱۹ در این کشور را حذف کند. در پاسخ سخنگوی توئیتر نیز تأیید کرد برخی پیام‌ها در سرویس هند ممنوع شده‌اند و کاربران این کشور قادر به مشاهده آنها نخواهند بود.

هرچند توئیتر فاش نکرد چه محتوایی را در هند ممنوع کرده اما طبق گزارش رسانه‌ها برخی از این توئیت ها متلعق به یک سیاستمدار در ایالت بنگال غربی بود که نارندا مودی (نخست وزیر هند) را مسئول مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ می‌دانند. برخی دیگر نیز به یک بازیگر تعلق داشت که از مودی به دلیل برگزاری تجمعات سیاسی در زمان شیوع ویروس کرونا انتقاد کرده بود.

این درحالی است که هندوستان با افزایش قابل توجه موارد ابتلاء به کووید ۱۹ روبرو شده و بسیاری از بیمارستان‌های این کشور با کمبود ذخیره اکسیژن روبرو شده‌اند.

در همین راستا یکی از کاربران در توئیتی نوشت: برای دولت هند حذف کردن توئیت ها آسان‌تر از تأمین ذخیره اکسیژن است.

بسیاری از کاربران نیز از توئیتر به دلیل همخوانی با دستور دولت انتقاد کرده‌اند.

در این میان یکی از مقامات اعلام کرد محتوای مورد نظر گمراه کننده بوده‌اند یا به ایجاد ترس و وحشت منجر می‌شدند. گوپتا آگروال سخنگوی حزب ملی BJP می‌گوید: نمی‌توانیم اجازه دهیم اخبار جعلی به کشور آسیب بزند.

البته پیش از این نیز توئیتر به درخواست دولت هند با برخی کاربران برخورد کرده بود. این شبکه اجتماعی پس از هشدار قانونی دولت هند در ماه فوریه نیز بیش از ۵۰۰ حساب کاربری را در ارتباط با انتشار محتوایی مربوط به اعتراضات کشاورزان مسدود کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

پرچمدار موتورلا با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسیلی!
جزئیات سند راهبردی اتحادیه اروپا برای «اینترنت بهتر کودکان»
جهان در سال ۲۰۲۲ بر مدار کدام فناوری ها می چرخد
گوگل تست هفتگی کرونا را برای حضور در ادارات خود اجباری کرد