خودروی خودران آمبولانس و ماشین پلیس را شناسایی می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، از همین رو شرکت وایمو که زیر نظر گوگل در حال ارتقای فناوری تولید خودروهای خودران است، امکانات خاصی را به خودروهای مینی ون کرایسلر اضافه کرده تا آنها بتوانند خودروهای پلیس و ماشین های امدادی را از دیگر اتومبیل ها تشخیص دهند و مزاحمتی برایشان ایجاد نکنند.

گوگل به همین منظور با اداره پلیس و آتش نشانی ایالت آریزونا همکاری کرده و روزی را به آزمایش توان شناسایی خودروهای خودران خود اختصاص داده است. در این روز حسگرهای نصب شده بر روی مینی ون های وایمو موفق به جمع آوری اطلاعات از خودروهای پلیس، آمبولانس ها، موتورسیکلت های امدادی و پلیس و نیروهای آتش نشانی شدند تا در آینده هم بتوانند آنها را با دقت از دیگر خودروها و موتورسیکلت ها تشخیص دهند.

وایمو بر روی این مینی ون ها یک سیستم شناسایی صوتی و یک نسخه به روز شده از ابزار رانندگی خودکار LiDAR و همین طور یک سیستم بصری پیشرفته نصب کرده تا در تشخیص خودروهای پلیس و امدادی از دیگر خودروها دچار مشکل نشود و امکان فریب خوردن آن هم به حداقل برسد.

وایمو پیش از این هم داده های متنوعی را برای آموزش خودروهای خودران جمع آوری کرده و مدیران آن می گویند با توجه به توان خودآموزی خودروهای تولیدی این شرکت می توان از اطلاعات یاد شده برای شناسایی خودروهای پلیس و امدادی در آینده و در صورت تغییر شکل و ماهیت آنها نیز استفاده کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تصویر پدر هوش مصنوعی بر اسکناس های ۵۰ پوندی جدید
پاسخ معاون جهرمی به انتقاد درباره شبکه ملی اطلاعات
آیفون ۶ در دستان دختربچه آتش گرفت
موبایل جدید سامسونگ با نمایشگر جمع شونده