دادگاه شکایت یک تولید کننده بازی رایانه ای علیه اپل برگزار می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، پس از ماه‌ها بحث و گمانه زنی دادگاه شکایت شرکت اپیک گیمز از اپل در ایالت کالیفرنیا آمریکا برگزار می‌شود.

دادگاه مربوط به پرونده شکایت این تولید کننده بازی‌های رایانه‌ای از اپل امروز آغاز می‌شود و یکی از مهم‌ترین دعوی‌های قانونی در تاریخچه اپل به حساب می‌آید. همچنین قرار است در این دادگاه تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل نیز حاضر شود. این نخستین باری است که وی در یک دادگاه شهادت می‌دهد.

آینده اپ استور و هزینه‌هایی که این شرکت از توسعه کنندگان اپلیکیشن دریافت می‌کند به نتیجه این دادگاه بستگی دارد.

ماجرا از آگوست سال گذشته میلادی آغاز شد. در آن زمان بازی رایانه ای «فورت نایت» در اپ استور شیوه پرداخت در اپلیکیشن مخصوص خود را اجرا کرد تا به این ترتیب از پرداخت ۳۰ درصد مبلغ دریافتی به اپل خودداری کند. در پی این امر اپل اپیک گیمز را از اپ استور بیرون کرد. پس از آن این شرکت یک شکایت نامه ۶۵ صفحه‌ای علیه اپل ثبت کرد.

این درحالی است که اپیک گیمز از مدت‌ها قبل ادعا می‌کند هزینه‌های دریافتی از سوی اپل گزاف هستند. این شرکت معتقد است شیوه کنترل اپل بر اپ استور ضد رقابتی است و توسعه دهندگان اپ باید بتوانند بدون پرداخت مبلغ گزافی به اپل (و گوگل برای پلی استور) اپلیکیشن موبایل بسازند.

شرکت‌های اسپاتیفای، مچ و تایل نیز از جمله شرکت‌های دیگری هستند که هزینه‌های دریافتی اپل را ناعادلانه می‌دانند.

تخمین زده می‌شود اپل از طریق اپ بازی فورت نایت صدها میلیون دلار درآمد داشته است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آئین‌نامه داخلی کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به تصویب رسید
راه اندازی ۵G در آمریکاشرکت های هواپیمایی بین المللی را ترساند
تعرفه و مدل مهندسی شبکه ملی اطلاعات اصلاح می شود
وان پلاس ۲ تلویزیون هوشمند اندرویدی عرضه می کند