دادگاه فرانسوی گوگل را ۱۵۰ میلیون یورو جریمه کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ناظر ضد انحصار فرانسه، که در سال ۲۰۱۹ این جریمه را وضع کرد، در توضیح این تصمیم خود گفت که گوگل قوانین مبهم تبلیغاتی را اعمال کرده و آنها را به میل خود تغییر داده است. این اولین مجازات از این نوع است که توسط مقامات فرانسوی علیه گوگل اعمال شده است.

سخنگوی گوگل گفت: «پس از اعلام تصمیم اولیه فرانسه، ما تغییراتی برای شفاف‌تر کردن سیاست‌های خود ایجاد کرده‌ایم و اکنون حکم دادگاه را با جزئیات بررسی کرده و مراحل بعدی اقدامات ضروری را بررسی خواهیم کرد.»

گوگل افزوده که دو مورد از دستورات دادگاه فرانسوی که همزمان با اعلان جریمه ۱۵۰ میلیون یورویی اعلام شده بود لغو شده است. یکی از این دو دستور گوگل را مجبور می‌کرد ابزاری را ایجاد کند که به مصرف کنندگان فرانسوی اجازه شکایت می‌داد.

دومین فرمان لغو شده، گوگل را موظف می‌کرد گزارشی سالانه همراه با فهرست وب‌سایت‌هایی منتشر کند که حساب‌های Google Ads آنها به دلیل نقض قوانین گوگل تعلیق شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بکارگیری تجربیات ارتش در بومی‌سازی تجهیزات نرم‌افزاری وسخت‌افزاری
تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار