دانشگاه ها می توانند به شبکه علمی تکیه کنند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، نصرالله جهانگرد در مراسم رونمایی نسل سوم شبکه علمی کشور که صبح امروز در سازمان امور دانشجویان رونمایی شد گفت: کمتر از دوسال قبل دستور راه اندازی شبکه علمی به وزارت ارتباطات ارائه شد با توجه به مشکلاتی که در این رابطه از قبل وجود داشت مجوز آن را تمدید کرد و از رگلاتوری مجوز اختصاصی برای نظام عالی کشور دریافت کردیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در زمان کلید زدن این طرح نظام اطلاعاتی کشور به بلوغ خود رسیده بود، اجازه می داد که ما برای این شبکه بستر خوب و اختصاصی را ایجاد کنیم. مجموعه مخابرات کشور در موقعیت بهتری قرار گرفت و ساختار نظام مند این کار انجام شد و این ساختار نهایی به ما اجازه می دهد به یک نظام سرویس دهی منظم تکیه کنیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ادامه داد: راهبری این کار توسط یک گروه پیش می رود و ما امیدواریم یک بستر و سرویس کارآمد اختصاصی برای این شبکه ایجاد شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

عکاسی از کهکشان راه شیری با هواوی P۳۰ Pro
جشنواره ملی هنرهای دیجیتال به کار خود پایان داد
ضمانت هواوی برای برگرداندن مبلغ خرید به مشتری ها
نمایندگان مجلس آمریکا خواهان تعویق توسعه ارز دیجیتال فیس بوک