دانش‌آموزان برنامه‌نویسی را آنلاین یاد می‌گیرند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، برگزاری آنلاین کلاس‌های برنامه نویسی در قالب مدرسه تابستانی فناوری اطلاعات سال گذشته برای نخستین بار برگزار شد تا نیازهای آموزشی دانش‌آموزان را پاسخ دهد.

براین اساس دومین مدرسه تابستانی فناوری اطلاعات هم در ادامه همین مسیر و به دلیل شیوع بیماری کرونا شهریورماه به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

آموزش آنلاین برنامه‌نویسی برای کودکان و نوجوانان سال گذشته به صورت حضوری برگزار شده بود اما امسال مدل آنلاین خود را تجربه می‌کند. دوره‌ای یک ماهه که با همکاری مشترک سازمان فناوری اطلاعات ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت آموزش‌و پرورش برگزار می‌شود.

کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۸ سال با هر سطحی از دانش برنامه‌نویسی می‌توانند در یکی از ۵ دوره‌ آموزشی شامل آشنایی با «پیاده‌سازی وب‌سایت استاتیک»، «آشنایی با پیاده‌سازی وب‌سایت بر پایه وردپرس»، «سلسله دوره‌های آشنایی با علوم داده»، «برنامه‌نویسی پایتون» و «برنامه‌نویسی اسکرچ» شرکت کنند.     

یکی از اهداف این دوره آنلاین، آموزش کودکان در مناطق کمتر برخوردار از امکانات و خدمات و همکاری فناورانه آموزشی است. تاکنون ۳ هزار دانش‌آموز کودک و نوجوان در سراسر کشور در ۲ محور کارآفرینی بر بستر فناوری اطلاعات و برنامه‌نویسی آموزش‌دیده‌اند.

شیوع بیماری کرونا بهانه‌ای شد که استفاده از زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور موضوع همکاری مشترک نهادهای دولتی و خصوصی شود تا نظام آموزشی کشور لطمه نبیند.

همین نگاه هم مدرسه تابستانی فناوری اطلاعات را به یک مدرسه دائمی بدل کرده است که در مرکز نوآورانه کودک و نوجوان موزه ارتباطات برگزار می‌شود.

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی و ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از حامیان این رویداد فناورانه دانش‌آموز محور هستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشکلات برگزاری مناقصات حوزه ICT در حضور زارع پور تشریح شد
تشکیل کمیته تامین تجهیزات پروژه اینترنت فیبرنوری
برچسب هشدار اخبار دروغین جنگ اوکراین به توئیتر اضافه می‌شود
تیم‌های برتر در حل چالش‌های هوش مصنوعی همراه اول معرفی شدند