درخواست تشکل های دانش بنیان برای حذف اخذ مجوزهای زائد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیسیون ICT اتاق بازرگانی، افشین کلاهی با اشاره به مشکل تعدد مجوزها که برخی از کسب و کارهای نوپا با آن دست به گریبان هستند، گفت: ما در اتاق بازرگانی پیگیر این مساله بوده‌ایم و کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق نیز در این رابطه خیلی کار کرد ولی به نتیجه‌ای نرسیدیم.

وی ادامه داد: تصور من این است که باید سریع‌تر مجوزهای زائد حذف شوند؛ در دوره گذشته در وزارت اقتصاد، کارگروهی برای حذف مجوزهای زائد ایجاد شد که این کارگروه اعلام کرد که حدود ۲ هزار و ۸۰۰ مجوز در کشور وجود دارد که برای کسب وکارهای مختلف صادر می‌شود. البته چون این کارگروه در وزارت اقتصاد تشکیل شده بود در زمینه حذف مجوزها چندان موفق عمل نکرد.

نائب رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران با ابراز امیدواری برای تشکیل این کارگروه ذیل ریاست‌جمهوری در دولت جدید، افزود: ما پیشنهاد این موضوع را ارائه کرده‌ایم تا از مقام بالاتری به وزارتخانه‌ها دستور داده شده و اجرا شود و مجوزهای زائد حذف شوند.

وی با اشاره به تاثیر عملکرد وزیر جدید ارتباطات بر فعالیت شرکتهای دانش بنیان گفت: تجربه ثابت کرده که هر وزیری که بیاید، شرکتهای دانش‌بنیان‌ مسیر خود را می‌روند و تاثیر دولت صرفا بر میزان موفقیت آنها است. برای مثال افزایش پهنای باند در دوره وزارت قبل، باعث وارد شدن شرکت‌های جدید شد چراکه فضا مناسب شده بود.

کلاهی تاکید کرد که شرکتهای دانش بنیان نیاز به حمایت و وام ندارند بلکه آزاد گذاشتن آنها و محدود نکردنشان و صرف فراهم کردن شرایط و اکوسیستم، برایشان کافی است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اختلال گسترده ۸ ساعته اینترنت رایتل، ایرانسل وADSL در جنوب تهران
ایجاد پارک اقتصاد دیجیتال در استان سمنان بررسی شد
انبارهای رباتیک آمازون به کارگران آسیب می رسانند
کشف آسیب پذیری خطرناک در اینستاگرام/ جاسوسی از کاربران