دردسر تازه آمازون برای سوء استفاده از اطلاعات فروشندگان


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهربه نقل از انگجت،پس از انتشار گزارشی درباره سواستفاده آمازون از اطلاعات فروشندگان برای عرضه رقابتی کالاهای خود، یک سناتور آمریکایی خواهان تحقیق قضایی درباره این امر شد.

سناتور جاش هاولی این درخواست را طی نامه ای رسمی به ویلیام بار وزیر دادگستری آمریکا ارائه کرده است.

طبق منابع وال استریت ژورنال، کارمندان آمازون( از جمله مدیران ارشد این شرکت) از اطلاعات مالکیتی فروشندگان برای طراحی و قیمت گذاری داخلی محصولات این شرکت استفاده کرده اند.

 آمازون در بیانیه ای این روند را انکار کرد. همچنین در ماه جولای ۲۰۱۹ این شرکت به کنگره اعلام کرد از اطلاعات فروشندگان  برای دستیابی به مزیت رقابتی ناعادلانه استفاده نمی کند.

اما با توجه به آنکه بیش از ۲۰ کارمند سابق آمازون این گزارش را تایید می کنند ، سناتور هاولی خواستار بررسی دوباره امر شده است.

در نامه هاولی آمده است: چنین عملکردهایی حتی در شرایط عادی زنگ خطری برای کسب و کارهای کوچک آمریکایی به شمار می روند. اما در زمانی که بیشتر خرده فروشی های کوچک به دلیل قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا برای فروش به آمازون تکیه کرده اند، چنین فعالیت هایی ماهیت وجودی این کسب و کارها را تهدید می کند.

هیچ ضمانتی وجود ندارد که نامه هاولی به تحقیقی گسترده علیه آمازون منجر شود. اما این اقدام دربرهه ای انجام می شود که وزارت دادگستری مشغول تحقیقات درباره فعالیت های آنتی تراست( ضدانحصاری) شرکت های بزرگ فناوری است. از سوی دیگر اتحادیه اروپا نیز مشغول تحقیق درباره آن است که آیا آمازون از اطلاعات فروشندگان برای دستیابی به مزیت فروش استفاده کرده است یا خیر.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ساخت ابررایانه «سیمرغ» برای خدمات اینترنت اشیا
ابتلای ۴۲ کارگر نوکیا به کرونا در هند
شکایت علیه گوگل به جرم استفاده از اطلاعات کاربران
اختلاف زاکربرگ با توئیتر درباره راستی آزمایی پیام های ترامپ