درس‌هایی که بازاریاب‌ها از CES 2016 می گیرند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

درس‌هایی که بازاریاب‌ها از CES 2016 می گیرند

چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ 

نمایشگاه جهانی CES که از آن به عنوان بزرگترین نمایشگاه در عرضه جدیدترین محصولات فناوری یاد می‌شود، هر سال بزرگ و بزرگتر می‌شود و رونق بیشتری می‌یابد.

یکی از دلایل رشد مداوم این نمایشگاه آن است که بر خلاف سال‌های اولیه‌اش، CES امروزه به پاتوقی برای دور هم جمع شدن بازاریاب‌ها و ارائه‌دهندگان محتواهای دیجیتال تبدیل شده است.

ces

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت The Business Journals، امسال فضای اختصاص یافته به بخش بازاریابی و محتوای دیجیتال، نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

در CES 2016 ما شاهد دو روند اصلی هستیم که به نظر می‌رسد در ۱۲ ماه آینده بر اکوسیستم بازاریابی آنلاین تاثیرگذار خواهد بود؛ این دو عبارتند از OTT و واقعیت مجازی یا به اختصار VR.

OTT که مخفف Over-the-top technology است، به آن دسته از محتواهایی ویدئویی اطلاق می‌شود که کاربران بدون نیاز به پرداخت حق عضویت، بر بستر اینترنت دریافت می‌دارند.

OTT نسبتاً نوظهور است ولی تغییرات عظیمی به همراه دارد زیرا این فناوری، شیوه سنتی تماشای تلویزیون را کاملاً تغییر می‌دهد.

به همین دلیل آگهی‌دهنده‌ها باید راه‌های جدیدی برای تعامل با مخاطبان خود بیابند.

در واقع برندها باید استراتژی‌های بازاریابی خود را تغییر دهند و از آن چه که در سال‌های گذشته انجام می‌دهند، بپرهیزند تا بتوانند با رقبای خود توان رقابت داشته باشند.

به همین دلیل است که کارشناسان معتقدند یکی از جنبه‌های امیدوارکننده OTT این است که آژانس‌های تبلیغاتی به وسیله آن می‌توانند با دقت بیشتری مشتریان را هدف بگیرند، زیرا در این فناوری، چندین منبع داده با هم ترکیب شود.

واقعیت مجازی هم موضوع دیگری است که نباید از اهمیت آن غافل شد.

واقعیت مجازی تاثیر گسترده‌ای دارد و فقط به آژانس‌های تبلیغاتی و استودیوهای فیلمبرداری محدود نمی‌شود بلکه برای کاربران و کسب و کارهای معمولی هم مفید فایده است.

تصور کنید Airbnb بتواند به راحتی یک تور مجازی از خانه یا استراحتگاهی که قصد اجاره دادن آن را دارد بسازد و در وب‌سایت پربیننده خود به نمایش بگذارد.کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

پاسخی بگذارید