دروغگویی اپل، آمازون و مایکروسافت در مورد مقابله با گرمایش زمین


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، اگر چه تمامی این شرکت‌ها مدعی انجام اقداماتی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای بوده و وعده داده‌اند برای حفاظت از محیط زیست تلاش کنند، اما در عمل از گروه‌های لابی و سازمان‌های مخالف طرح مقابله با گرمایش زمین پشتیبانی می‌کنند.

اتاق بازرگانی آمریکا، میزگرد کسب و کار و ائتلاف میزان سه گروه لابی و تجاری هستند که با لایحه بودجه ۳ تریلیون دلاری دموکرات‌ها که شامل اقداماتی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی است، مخالف هستند. اتاق بازرگانی، بزرگترین گروه لابی در ایالات متحده، تصریح کرده تمام تلاش خود را به عمل می‌آورد تا از تصویب این لایحه که باعث افزایش مالیات و از بین رفتن فرصت‌های شغلی می‌شود، جلوگیری کند. هیئت مدیره این گروه شامل مدیرانی از خطوط هوایی یونایتد و مایکروسافت است.

در گروه میزگرد کسب و کار هم مدیران شرکت‌های اپل، گوگل، آمازون و آلفابت حضور دارند. این گروه نیز نسبت به طرح یادشده به شدت اظهار نگرانی کرده است. در ائتلاف میزان نیز دیزنی و وریزون حضور دارند.

اقدامات گروه‌های لابی مذکور که در تلاش برای کنار گذاشتن این لایحه هستند، با تلاش شرکت‌های فناوری عضو آنها برای مقابله با گرمایش زمین در تضاد است. اپل، گوگل و مایکروسافت همه از توافق پاریس حمایت کردند و اپل و مایکروسافت قول دادند تا سال ۲۰۳۰ انتشار گاز دی اکسید کربن در جو زمین را به صفر برسانند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تصویب اولیه طرح حریم خصوصی آنلاین در کنگره آمریکا
یاندکس مدل زبانی هوش مصنوعی خود را در دسترس عموم قرار داد
هک شدن گوشی‌های اندرویدی و اپل با جاسوس افزار ایتالیایی
اعمال محدودیت برای کودکان انگلیسی