دستبند سلامت خروپف کاربر را ردیابی می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، شرکت فیت بیت که دستنبدهای سلامت عرضه می‌کند، از سال ۲۰۱۷ فناوری ردیابی خواب را در محصولاتش ارائه کرده است. تاکنون تمرکز این قابلیت بیشتر روی اندازه گیری ضربان قلب و حرکات بدن بود تا اطلاعاتی درباره چرخه خواب کاربر برای او فراهم کند.

اما اکنون این دستبند سلامتی می‌تواند کیفیت خواب کاربر را از وجهه‌ای دیگر نیز اندازه گیری کند. در همین راستا شواهدی درباره اضافه شدن قابلیت ردیابی صوت و خروپف این دستگاه رصد شده است.

این دستگاه با استفاده از میکرفون روی دستبند سلامت یا ساعت هوشمند صدای خروپف کاربر در طول شب را ردیابی می‌کند. در مرحله بعد مدت زمانی که فرد خروپف می‌کند به درصد تبدیل و در نهایت به یکی از سه گروه در نظر گرفته شده، اختصاص داده می‌شود.

به عنوان مثال اگر فرد ۱۰ تا ۴۰ درصد از طول شب را خروپف کرده است، این وضعیت در حالت معتدل دسته بندی می‌شود. فیت بیت اعلام کرده این قابلیت نمی‌تواند بین افراد تمایز ایجاد کند. بنابراین اگر هم اتاقی فرد در خواب خروپف کند، دستبند سلامت آن را ثبت می‌کند.

همچنین می‌توان از این ویژگی برای اندازه گیری سروصدای اتاق خواب نیز استفاده کرد. فیت بیت سروصدای محیط خواب کاربر را در مقیاسی بین «بسیار آرام» تا بسیار پر سروصدا دسته بندی می‌کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اسنپ چت مدیر ایمنی پلتفرم استخدام کرد
فیس بوک از آسیب اینستاگرام به نوجوانان آگاه بوده است
ضرورت استفاده از ظرفیت ارتباطات روستایی برای توسعه اقتصاد دیجیتال
برگزاری پنجمین کنفرانس مهندسی مخابرات ایران با حمایت ایرانسل