دسترسی غیرقانونی دولت آمریکا به موقعیت مکانی موبایل ها


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی نت، لوکیت ایکس محصولی است که با جمع‌آوری اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی افراد شناسایی محل حضور آنها را ممکن می‌کند. دسترسی به این اطلاعات با بررسی اپلیکیشن‌های مختلفی صورت می‌گیرد که هر فرد در حال استفاده از آنهاست.

سرویس مخفی دولت آمریکا لوکیت ایکس را خریداری کرده و از این طریق بدون نیاز به طی کردن رویه‌های قانونی و قضائی و صدور مجوز دادگاه می‌تواند دریابد هر فردی که در داخل خاک آمریکاست دقیقاً در چه محلی قرار دارد.

علاوه بر سرویس مخفی دولت آمریکا، برخی نهادهای دولتی دیگر قراردادهای مشابهی را با شرکت بابل استریت تولیدکننده لوکیت ایکس امضا کرده‌اند. از جمله این نهادها می‌توان به اداره گمرک و محافظت از مرزهای ایالات متحده اشاره کرد.

بسیاری از اپلیکیشن‌های آمریکایی که به بهانه تسهیل ارائه خدمات به کاربرانشان، اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی آنها را جمع‌آوری می‌کنند این داده‌ها را به نهادهای دولتی و خصوصی ثالث می‌فروشند. دولت ترامپ قبلاً داده‌های جغرافیایی کاربران گوشی‌های هوشمند را از شرکتی به نام ونتل خریداری کرده بود تا آن را در اختیار اداره مهاجرت قرار دهد. اداره درآمدهای داخلی آمریکا نیز دست به اقدامی مشابه زده بود.

سرویس مخفی دولت آمریکا نهادی امنیتی و تحت نظارت دولت فدرال ایالات متحده است که علاوه بر حفاظت امنیتی از جان دولت‌مردان بلندپایه ایالات متحده آمریکا و شخصیت‌های عالی‌رتبه خارجی مقیم یا میهمان در ایالات متحده، مسئول مقابله با تخلفات مالی عمده و جعل اسکناس واحد پول ایالات متحده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشخصات گوشی «موتو جی ۲۰» فاش شد
ایرانسل به‌دنبال برقراری ارتباط همه‌جانبۀ دیجیتال بین مردم است
۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند
نصب دوربین در ون های آمازون رانندگان را ترساند