دسترسی ۵۰ مدل موبایل از فردا به واتس اپ قطع می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از لوپاریزین، برخی از ۲ میلیارد کاربر واتس اپ از ۳۱ می ( فردا) نمی توانند از پیام رسان استفاده کنند. زیرا نسخه جدید واتس اپ با نسخه های قدیمی اندروید و iOS همخوانی نخواهد داشت.

در حقیقت این شرکت هر ساله دسترسی موبایل ها به این پیام رسان را دسته بندی می کند و نسخه های قدیمی را منسوخ می کند.

حدود ۵۰ مدل موبایل که نسخه های iOS یا اندروید مورد نظر واتس اپ را نداشته باشند از دسترسی به پیام رسان محروم می شوند. برخی موبایل های این فهرست عبارتند از آیفون ۶s، آیفون ۶s پلاس، لن ووa۸۲۰، اچ تی سی دزایر ۵۰۰، کاترپیلار، کت B۱۵، سونی اکسپریاM، ویکو، Cink Five، دارک نایت، اوپتیموس F۷، اپتیموس L۳ Dual، اپتیموس F۵.

نگاهی سریع به تنظیمات دستگاه نشان می دهد فرد قادر به ادامه استفاده از واتس اپ نخواهد بود یا باید سیستم عامل دستگاه را آپدیت کند.

واتس اپ پیش از این نیز در پاییز ۲۰۲۱ میلادی تصمیم گرفت چند موبایل که قدیمی به نظر می رسیدند را از چرخه ارائه سرویس خود خارج کند.

از یکم نوامبر ۲۰۲۱ میلادی کاربران موبایل هایی که نسخه اندروید آنها قدیمی تر از ۴.۱ و iOS ۱۰ بود نمی توانستند به آپدیت های اپ دسترسی یابند اما با وجود اختلالاتی می توانستند از اپ استفاده کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند