دستور فیلتر تلگرام در برزیل صادر شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پاول دوروف بنیانگذار تلگرام در واکنش به این اقدام از غفلت شرکت عذرخواهی کرد و خواستار تعویق چند روزه در اجرای رای دادگاه شد تا از قوانین پیروی کند.

رییس جمهور راستگرا و افراطی این کشور و هوادارانش برای اطلاع رسانی‌های گسترده به شدت به تلگرام وابسته هستند زیرا شرکت‌های فناوری بزرگ‌تر مانند متا (مالک واتس اپ)، گوگل و توئیتر دستورهای دادگاه عالی درباره حذف حساب‌های منتشر کننده اخبار جعلی را اجرا کرده‌اند.

دوروف دلیل غفلت‌های شرکتش در پیروی از دستورات را اختلال‌های ایمیلی اعلام کرد. او در حساب کاربری تلگرام خود نوشت: ما به طور حتم می‌توانستم کار بهتری انجام دهیم. اطمینان دارم هنگامیکه یک کانال ارتباطی معتبر ایجاد شود، می‌توانیم به طور رسمی فرایند درخواست‌های حذف کانال‌های غیرقانونی در برزیل را انجام دهیم.

قاضی دادگاه مذکور به اپل و گوگل نیز دستور داده دسترسی کاربران به تلگرام از طریق سرویس‌هایشان را مسدود کنند. همچنین وی به تهیه کنندگان سرویس‌های اینترنت و موبایل نیز دستور داده تلگرام را مسدود کنند.

این در حالی است که تلگرام بین گروه‌های افراطی راست گرا در سراسر جهان محبوبیت زیادی دارد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟